Solidna firma transportowa – czym powinna się wyróżniać?

Jakie cechy powinna posiadać godna zaufania firma transportowa? Poniżej prezentujemy 6 podstawowych wytycznych, którymi warto się kierować podczas poszukiwań – dokładna weryfikacja pozwoli bowiem na znalezienie odpowiedniego partnera w biznesie. Refleksja nad tymi kilkoma punktami pomoże skierować się do sprawdzonej firmy.

1. Doświadczenie firmy transportowej to najlepsza wizytówka

Większa mobilność i rosnące potrzeby w zakresie transportu powodują pojawianie się kolejnych firm z tej branży. Budowanie doświadczeń gromadzonych na bazie wykonywanych zleceń transportowych to długotrwały proces, który przychodzi wraz z każdym zrealizowanym kursem.

To wyjaśnia, dlaczego warto zaufać firmie, która ma już ten etap za sobą. Dzięki temu ryzyko pomyłki i niepowodzenia zostają wyeliminowane do minimum. Liderzy w branży o odpowiedniej renomie nie mogą pozwolić sobie także na nawet najmniejszą wpadkę, która mogłaby zepsuć ich wizerunek.

2. Kompleksowa oferta to filar w biznesie

Elastyczność firmy transportowej stanowi jeden z elementów, które pozwolą wyróżnić ją na rynku. Możliwość dostarczenia spersonalizowanych rozwiązań, zarówno w zakresie pojazdu, realizowanego kursu oraz płatności czy całej obsługi logistycznej zgodnie z wymaganiami klienta to dobry początek do nawiązania długofalowej współpracy.

Przyjęcie takiej postawy przez firmę transportową pozwala zyskać przychylność klienta i powierzyć mu realizację systematycznych zleceń, które z kolei pozwalają na stabilne działanie firmy.

3. Rozbudowana flota pojazdów spełni wymagania każdego zlecenia

Każde zlecenie transportowe cechuje się innymi wymaganiami, które dotyczą nie tylko koniecznego do pokonania dystansu czy specyfiki przewożonych towarów. Mowa przede wszystkim o dostępności aut na każdą okazję – transport pianina wymaga zupełnie innego auta niż w przypadku przeprowadzki całego zgromadzonego dobytku.

Zróżnicowana oferta dostępnych pojazdów to jeden z czynników, który odpowiada za konkurencyjność firmy transportowej. Gotowość do wykonania zlecenia dopasowanym autem bez długiego czasu oczekiwania to ważny punkt dla potencjalnego klienta.

4. Sprawdzeni przewoźnicy to bezpieczeństwo podczas transportu

Odpowiednie kwalifikacje udokumentowane zgodnie z obowiązującymi przepisami zapewnią gwarancję wykonania zlecenia bez przeszkód. Żadna kontrola nie wykaże wówczas nieprawidłowości, a to z kolei umożliwi płynną realizację zlecenia.

Firma transportowa godna zaufania to taka, która przywiązuje wagę do każdego detalu wewnątrz organizacji. Zadbanie o to, aby pracownicy cechowali się odpowiednim doświadczeniem oraz kwalifikacjami to podstawa, która pozwoli z powodzeniem wykonywać kolejne powierzone zadania.

5. Znajomość przepisów transportowych zapewni komfort

Zleceniodawca nie musi być zaznajomiony z obowiązującymi przepisami transportowymi. Po to właśnie szuka firmy transportowej, aby zagwarantować sobie sprawną realizację zlecenia.

Kompleksowość oferty takiego przedsiębiorstwa opiera się wówczas nie tylko na samym wykonaniu zadania transportu, ale także na znajomości przepisów. Wykazanie się proaktywną postawą i doradztwo oraz wykazanie, że jest się ekspertem w branży pozwoli rozszerzyć siatkę klientów dzięki rekomendacjom.

6. Komunikacja z klientem podczas realizacji zlecenia

Płynność kontaktu z opiekunem zlecenia to nie tylko zapewnienie klientowi bieżącego monitorowania postępów realizacji zlecenia. W dzisiejszych czasach porozumiewanie się z pomocą różnorodnych środków komunikacji to standard – takiej samej ciągłości oczekuje się również podczas wykonywania zleceń.

Klient chce wiedzieć o każdej zmianie w realizacji, która zbliża do wykonania zlecenia. Ułatwia mu to dalszą koordynację prac. To tłumaczy, dlaczego udzielanie informacji zwrotnej powinno odbywać się płynnie we wszystkich oferowanych przez firmę kanałach komunikacji – email, telefon czy specjalny komunikator (whatsapp, skype).

Solidna firma transportowa zajmuje się każdym zleceniem od A do Z

Wymienione wyżej wskazówki to filary, jakie powinna reprezentować firma transportowa, której warto zaufać. Prześwietlenie kandydata na partnera biznesowego w zakresie transportu powinno stanowić punkt wyjściowy poszukiwań.

Liczy się w tym przypadku nie tylko doświadczenie w branży, ale także zapewnienie odpowiednio zdywersyfikowanej oferty, która umożliwi podjęcie współpracy zarówno przy większych zleceniach, ale i tych mniejszych, tzw. jednorazowych strzałach. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy nie okaże się on wstępem do nawiązania długofalowej współpracy przy innych projektach.

Firma M&W Spedition to firma transportowa z doświadczeniem (więcej informacji https://www.mw-spedition.com/firma-transportowa/), która specjalizuje się w transporcie ciężarowym rzeczy oraz towarów na terenie całego kraju, a także w Niemczech, Belgii oraz Holandii.

Redakcja