Nauka jazdy Kraków – jak obecnie wygląda zdawanie prawa jazdy?

W dobie pandemii wiele rzeczy musiało przejść w tryb zdalny. Pracujemy w domu, uczymy się w domu, spędzamy praktycznie cały czas… w domu. Jednak nauka jazdy nie może przejść w tryb zdalny w pełni. Przecież nie nauczymy się jeździć samochodem przez Internet! Na szczęście udało się wypracować pewien kompromis. Dzięki temu kursanci wciąż mogą uczyć się jeździć i zdawać egzaminy! Tak więc jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z byciem kierowcą, to koniecznie zapoznaj się z obecnie panującymi zasadami! 

Szkoła jazdy Kraków – co jest potrzebne do rozpoczęcia nauki?

Wybór szkoły jazdy Kraków to pierwszy krok do rozpoczęcia nauki. Gdy wiemy już, gdzie będziemy chodzić, musimy dopełnić kilka formalności. Prawo jazdy Kraków można rozpocząć tylko wtedy, gdy wyrobimy sobie profil kierowcy. Możemy tego dokonać w urzędzie miasta. Z takim właśnie dokumentem udajemy się do szkoły, płacimy za kurs i rozpoczynamy naukę. Ceny prawa jazdy zwykle oscylują w okolicach 1500 złotych.  Na początku kursu bierzemy udział w wykładach teoretycznych. Ważne jest także zaliczeni zajęć z pierwszej pomocy. TO bardzo istotny element, który może nam się przydać w przyszłości. Gdy zaliczymy już odpowiednią liczbę godzin wykładów, możemy przejść do części praktycznej. Wtedy rozpoczynamy jazdy. Aby móc podejść do egzaminu, musimy przejeździć 30 godzin z instruktorem. 

Jak wygląda nauka jazdy Kraków w obecnych czasach? 

Wiele zmieniło się w czasie trwającej pandemii. Przez długi czas nie było możliwości zdawania prawa jazdy ani uczenia się. Jednak obecnie kilka rzeczy się zmieniło. Nauka jazdy Kraków może odbywać się już w miarę normalnie. Największą zmianą jest przejście w tryb zdalny części teoretycznej. Tak więc nauka jazdy wykłady online to jedyny sposób na zaliczenie podstaw. W gruncie rzeczy to wygodne rozwiązanie dla wszystkich – nie musimy specjalnie udawać się do szkoły jazdy Kraków na zajęcia. Jeśli chodzi o same jazdy, to odbywają się one w miarę normalnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mowa tu o maseczkach i dezynfekcji. Nauka jazdy Kraków może być prowadzona w bezpieczny i praktyczny sposób. 

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy? 

Po zakończeniu nauki jazdy będziemy musieli zdać dwa egzaminy – teoretyczny i praktyczny. Pierwszy z nich polega na odpowiedzeniu na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego. Musimy uzyskać minimum 68 punktów z 74 możliwych do uzyskania. Po zdanym egzaminie teoretycznym możemy zapisać się na praktykę. Składa się ona z dwóch części – jazdy po placu manewrowym oraz jazdy po mieście. Po zdaniu tego egzaminu stajemy się pełnoprawnymi kierowcami! Oczywiście jeździć będziemy mogli dopiero po wyrobieniu dokumentu prawa jazdy. 

Tak więc nawet w obecnych czasach mamy możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy i uczenia się. Dlatego jeśli tylko myślałeś o byciu kierowcą, to nie ma na co czekać! 

Redakcja