Czy paczka do Niemiec dużo kosztuje?

Do Niemiec wysyłamy bardzo dużo paczek, są to przesyłki od osób prywatnych jak i od różnego rodzaju firm. Do Niemiec wysyła się różne rzeczy czy przedmioty, wysyłamy towary do rodziny, firmy wysyłają towary do klientów i kontrahentów. Paczki wysyłane są różnie jedne przy udziale poczty inne za pomocą kurierów.

Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Ostateczna cena paczki skierowanej do Niemiec zależy od jej wielkości, trasy, którą ma przebyć oraz od czasu w jakim ma być doręczona. Wiele firm kurierskich przewozi paczki standardowe czyli o wymiarach: 200 cm x 50 cm x 50 cm. Paczki o większych gabarytach przewożą wyspecjalizowane firmy przewozowe. Ceny paczek wysyłanych do Niemiec kształtują się od 40 zł do 900 zł. Ważne też jest czy chcemy paczkę ubezpieczyć, czy decydujemy się na transport drogowy czy lotniczy oraz w jakim czasie chcemy aby paczka dotarła do odbiorcy. Za te wszystkie warunki, na które się zdecydujemy i które sobie zażyczymy musimy zapłacić dodatkowo.

Prosta wyceniarka online paczek do Niemiec: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczka-do-niemiec

Firma transportowa najtańsza

W przypadku gdy paczka jest zbyt duża, najlepiej zdecydować się na wysłanie jej firmą transportową. Wszelkie ustalenia prowadzimy bezpośrednio z przewoźnikiem i mamy gwarancję, że paczka o każdym rozmiarze zostanie przyjęta do przewozu. W tym przypadku średnia cena paczki do Niemiec może kosztować ok. 240 zł, jednak wszystko zależne jest od wspomnianych powyżej warunków.

Tanie usługi kurierskie

Na polskim rynku jest wiele firm kurierskich, wychodząc na przeciw swoim klientom bardzo często proponują one niskie ceny za przewożone paczki. Taki stan nie oznacza, że dane firmy wykonują źle swoje czynności, po prostu starają się one aby wysyłać wiele paczek do Niemiec i aby klienci nie płacili zbyt wiele za usługę. Jest to sposób na przyciągnięcie dużej ilości klientów, jednak w tym przypadku można wysyłać tylko paczki normalnych gabarytów.

Co z pocztą?

Paczka wysyłana pocztą to dzisiaj już przeżytek, nie dość, że cena nie jest mniejsza od ceny oferowanej przez firmę kurierską, to jeszcze, ten sposób nadania przesyłki, wymaga wiele trudu. Paczka do Niemiec i do innych krajów wysyłana przez firmę kurierską lub transportową, zabierana jest bezpośrednio od nadawcy i dostarczana do odbiorcy. Dzisiaj aby szybko wysłać paczkę wystarczy mieć dostęp do internetu i odpowiednio umówić się z kurierem, który odbierze przesyłkę bezpośrednio od nas z domu.
Przesyłka wysyłana kurierem to najwygodniejsza i najprostsza forma wysyłania paczki do Niemiec. Należy jednak przejrzeć kolejne oferty poszczególnych firm i dokładnie zapoznać się z cennikiem. Wszystko to po to by wybrać finansowo najlepszą opcję dla siebie.

Towarzyska przysługa

Można jeszcze przesyłkę, do swojej rodziny w Niemczech, wysłać okazyjnie poprzez swoich przyjaciół lub rodzinę, która akurat udaje się do Niemiec. Tutaj wszystko zależy od naszych relacji z danymi ludźmi, możemy im coś zapłacić za fatygę lub po prostu nie będą oni chcieli brać od nas żadnych pieniędzy. Jednak taka forma wysyłki może zdarzyć się rzadko i tylko okazyjnie.

Redakcja