Coraz lepszy automat w samochodzie

Niegdyś była synonimem luksusu, dostępnym tylko w najdroższych modelach, dziś dostępna jest nawet dla szarego Kowalskiego. Chodzi o automatyczną skrzynię biegów. Powoli staje się ona standardem, wypierając skrzynie manualne. Dzieje się tak dzięki stale rozwijanej i unowocześnianej technologi.

Automat w samochodzie

Niegdyś automatyczne skrzynie biegów nie działały najlepiej. Były powolne i mało precyzyjne. Najgorsze opinie zbierały skrzynie zautomatyzowane. Niepochlebne opinie usłyszeć też można o bezstopniowych skrzyniach CVT. Jednak i to rozwiązanie ma swoich zwolenników. Ogólnie fanów automatycznych skrzyń biegów coraz szybciej przybywa. Nietrudno dostać auto z naprawdę nieźle działającą automatyczną skrzynią biegów, a po przyzwyczajeniu do tego rozwiązanie można docenić komfort jaki daje.

Manualna skrzynia biegów

Nawet jeśli mowa o popularnej w autach japońskich bezstopniowej skrzyni CVT. Można przypuszczać, że auta z manualnymi skrzyniami biegów będą stopniowo stanowiły coraz mniejszą część rynku motoryzacyjnego i ich domeną pozostanie jedynie arena zmagań sportowych.

motocentrumnet.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *