Zalety roweru elektrycznego

Czasy, kiedy poruszanie się po mieście było możliwe tylko o własnych nogach piechotą, komunikacją miejską, samochodem czy rowerem minęły już dawno. Na rynek wstąpiły między innymi skutery spalinowe, elektryczne hulajnogi i rowery elektryczne. Chcąc chociaż odrobinę oszczędzić swoje pieniądze, czas oraz środowisko warto zwrócić uwagę na rower elektryczny, który ma ogromną przewagę nad innymi środkami komunikacji.

Rower elektryczny w mieście

Wybierając rower elektryczny można ominąć poranne i popołudniowe korki, a w porównaniu z rowerem tradycyjnym oszczędzi się czas i energię. W porównaniu z eksploatacja samochodu opisywany rower również wypada zdecydowanie lepie – samochód nie dosyć, że zatruwa środowisko, to jeszcze wychodzi około czterdzieści razy drożej na takiej samej trasie. Oprócz tego przy elektrycznym rowerze nie trzeba się rejestrować, czy nawet ubezpieczać.

Parkowanie jest bajką, jeśli posiada się rower elektryczny. Tutaj można zwrócić honor rowerom tradycyjnym, które parkuje się równie łatwo. Jeśli zaś chodzi o tankowanie, problemu również nie ma – opisywany rower działa na prąd, a więc można go ładować wszędzie, gdzie znajduje się gniazdko elektryczne.

Oszczędność

Oprócz wspomnianych korzyści trzeba również pamiętać, że jeżdżąc na takim rowerze oszczędza się nie tylko pieniądze, ale również środowisko. Dodatkowo przebywanie na świeżym powietrzu polepsza zdrowie, a brak konieczności wysilania się podczas trasy to tylko kolejna zaleta, która powinna skłonić do zakupu roweru elektryczneg

Czy na pewno do zakupu? Okazuje się, że na rynku istnieją same mechanizmy, które można zainstalować na tradycyjnym rowerze. Zmieniony nie do poznania pozwoli na korzystanie z uroków jazdy praktycznie bez wysiłku. Dla porównania: cena roweru elektrycznego może sięgać kilkunastu tysięcy złotych, natomiast napęd można kupić już za kilka tysięcy.

Koszty jazdy rowerem elektrycznym

Na koniec porównanie kosztów przejazdu różnymi środkami transportu tradycyjnych stu kilometrów:

  • rower elektryczny – około 1zł
  • skuter spalinowy – w granicach 10zł
  • pociąg lub motocykl – około 20zł
  • samochód – około 50zł
  • Widać jak na dłoni, że koszty poruszania się rowerem elektrycznym są najniższe, a radość z przebywania na powietrzu podczas jazdy do pracy z pracy do domu jest bezcenna.

Warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu szczególnie, jeśli poruszanie się po mieście należy do naszych głównych, codziennych zajęć. A tak ma niestety większość ludzi. Oszczędność pieniędzy, czasu i środowiska, czego więcej potrzeba do decyzji o kupnie tego sprzętu? Pieniędzy? Można go wziąć na raty!

Redakcja