Internetowe kalkulatory ubezpieczeń – czy to się opłaca?

Internetowe kalkulatory ubezpieczeń powstały przede wszystkim z myślą o właścicielach pojazdów mechanicznych, którzy są zobowiązani do wykupywania polisy odpowiedzialności cywilnej. Jak dokładnie działa to narzędzie i czy rzeczywiście warto z niego korzystać?

Dlaczego warto korzystać z internetowych kalkulatorów OC?

W każdej firmie ubezpieczeniowej otrzymasz taką samą polisę OC. Wszystko dlatego, że przedmiot i zakres obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli pojazdów mechanicznych jest dokładnie określony przez prawo, a konkretnie przez Ustawę z dnia 22 maja 2003 o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Czy to jednak oznacza, że nie ma znaczenia, gdzie ją wykupisz? Nie!

Pomimo tego, że ochrona ubezpieczeniowa za każdym razem jest taka sama, to już wysokość składki OC może być zupełnie różna w zależności od ubezpieczyciela. Każda firma stosuje bowiem własne algorytmy jej obliczania, w których inaczej uwzględnia poszczególne czynniki (wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą, miejsce zamieszkania, rodzaj pojazdu, itd.) Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla właściciela samochodu będzie więc w tym wypadku wybór najtańszego OC. Pozostaje tylko pytanie: jak je znaleźć?

Jak działają internetowe kalkulatory ubezpieczeń?

Tu z pomocą przychodzi narzędzie, jakim jest internetowy kalkulator ubezpieczeń. Jego zasada działania jest bardzo prosta. W formularzu online należy wybrać typ ubezpieczanego pojazdu, a następnie podać informacje na jego temat, konieczne do obliczenia wysokości składki. Są to m.in. dane dotyczące:

  • Marki i modelu,
  • Roku produkcji i daty rejestracji,
  • Numeru rejestracyjnego i numeru nadwozia,
  • Mocy i pojemności silnika itd.

Na ich podstawie narzędzie przedstawi oferty polis OC z obliczoną składką. Za pośrednictwem kalkulatora można je wygodnie porównać, a po wyborze najbardziej opłacalnej opcji – również szybko dokonać zakupu online. Razem z OC za pośrednictwem internetowego kalkulatora można nabyć również nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, np. Autocasco.

Chcesz skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń, aby znaleźć najlepszą polisę dla siebie? Już dziś odwiedź stronę https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *