PRZENOŚNE LOKALIZATORY GPS – FUNKCJE, DZIAŁANIE, KORZYŚCI

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przenośnego lokalizatora GPS? To nie jest prosty wybór, zwłaszcza, kiedy monitorowany obiekt ma wysoką wartość i przemieszcza się niezależnie od nas. Kieruj się jakością sprzętu, który będzie bezbłędnie wskazywał lokalizację. Wybieramy najlepsze przenośne lokalizatory, do dużych maszyn i wartościowych przesyłek. 

Definicja lokalizacji nie kończy się na pojazdach, a właściwie od nich się zaczyna. Wysyłasz ważne produkty w kontenerze lub na palecie? Zobacz, jaką drogę pokonują oraz w jakim czasie, zanim dotrą do celu. Monitorowanie sprzętu w obrębie przedsiębiorstwa pozwala na kontrolę rzeczy, które giną lub są kradzione. Dla prywatnego użytkownika, lokalizacja drogiego sprzętu lub towaru, to sposób na zabezpieczenie i odzyskanie mienia, w przypadku zaginięcia. Warto też wiedzieć, jak i gdzie się przemieszczają, aby sprawdzić jaką drogę mają do pokonania. Wszystkie potrzebne funkcje do lokalizacji na odległość, udostępnia system GPS wraz z odpowiednimi nadajnikami. 

FUNKCJE PRZENOŚNYCH NADAJNIKÓW GPS 

W przypadku, kiedy urządzenia nie posiadają żadnego zasilania, ich pozycję na mapie możesz obserwować za pomocą przenośnych lokalizatorów GPS. Urządzenia do lokalizacji charakteryzują się wytrzymałością na warunki zewnętrzne oraz precyzyjnym namierzaniem. W zależności od tego, co dokładnie chcesz monitorować, gdzie i w jakich warunkach, możesz wybrać jeden z 2 przenośnych lokalizatorów, które różnią się właściwościami technicznymi, zastosowaniem oraz wielkością. Długość ich pracy zależy od baterii, a jej eksploatacja idzie w parze z oczekiwaniami użytkownika. 

Przenośne lokalizatory działają na otwartej przestrzeni, wszędzie tam, gdzie jest zasięg GSM. W ten sposób możesz lokalizować sprzęty migrujące między oddziałami lub wypożyczone dla klienta. Podobnie wygląda to w przypadku przesyłania towaru za granicę, frachtem morskim lub kolejowym.

PRZENOŚNY LOKALIZATOR DO MASZYN BUDOWLANYCH I ROLNICZYCH

Lokalizator GPS IKOL MONDO to jeden z popularniejszych nadajników GPS. Lokalizator wyposażony jest w funkcje lokalizacji w czasie rzeczywistym. Posiada także mocujące magnesy, za pomocą których nadajnik GPS przymocowany jest do urządzenia lub monitorowanego towaru. Dodatkowo, wyposażony jest także w czujnik, który powiadamia o odłączeniu urządzenia od zamocowanej powierzchni. Wyróżnia go prostota obsługi i łatwość podłączenia. Jego dużą zaletą jest szerokie zastosowanie oraz bateria, działająca do 3 lat bez ładowania. Użytkownicy cenią MONDO również za zakres temperatur, w którym działa, od – 20 °C do + 60 °C. Dokładne wymiary nadajnika sprawdzisz tutaj

CO MOŻESZ MONITOROWAĆ ZA POMOCĄ IKOL MONDO?

 • Maszyny rolnicze
 • Naczepy ciężarówek
 • Skutery, motorówki
 • Maszyny budowlane
 • Ule, palety, przesyłki
 • Duże, wartościowe urządzenia

PRZENOŚNY LOKALIZATOR DO KONTENERÓW I CARGO 

Kiedy chcesz monitorować i widzieć ruch dużych towarów i wysyłasz je w świat, nie musisz tracić z nimi kontaktu. IKOL DURO to lokalizator o większych rozmiarach, który lokalizuje:

 • Statki 
 • Kontenery
 • Cargo
 • Naczepy ciężarówek
 • Bankomaty
 • Automaty Vendingowe

Ma wbudowaną własną baterię i nie wymaga podłączenia do zasilania nawet do 24 miesięcy, a kolejne ładowanie trwa kilka godzin. Ten nadajnik GPS zapisze każdą trasę do 12 miesięcy wstecz, dlatego oprócz pozycji na żywo, masz również wgląd do historii podróży. Archiwalne trasy pozwalają Ci dokładnie odtworzyć całą podróż i pokazać miejsca oraz długość postojów. Daje Ci to rzetelną informację, jak wygląda lub będzie wyglądać podróż Twojego towaru w przyszłości. Niewątpliwą zaletą IKOL DURO jest wodoszczelność. Dokładna klasa wodoszczelności to IP65, czyli wysoki stopień ochrony przed wodą i pyłem. Więcej informacji na temat specyfikacji technicznej tego lokalizatora znajdziesz tutaj

lokalizator gps

JAK DZIAŁA NADAJNIK GPS?

Przenośny lokalizator posiada wbudowaną baterię, która daje mu własne zasilanie. Pozycję GPS na internetowej mapie możesz sprawdzać 24h na dobę. Możesz przeglądać także historię przejazdów, dostępną w systemie GPS. Urządzenia lokalizują obiekt z dokładnością do 1 metra, a częsta wysyłka pozycji, pozwala na bieżąco monitorować ruch lokalizatora. W systemie GPS możesz dokonać ustawień i nadawać uprawnienia innym użytkownikom. Dzięki temu, więcej osób będzie miało wgląd do aktualnego miejsca pobytu monitorowanego sprzętu.

CZĘSTA WYSYŁKA POZYCJI LOKALIZATORA – CO DOKŁADNIE OZNACZA?

Częstotliwość sprawdzania pozycji GPS na mapie zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Pobieranie częstej pozycji umożliwia najbardziej aktualne odwzorowanie trasy. Wysyłka pozycji lokalizatora może być standardowa lub częsta. W przypadku IKOL DURO standardowa wysyłka pozycji wynosi 1 raz na 3 minuty, a częsta wynosi co 1 minutę oraz przy każdym zakręcie powyżej 45 stopni. Jeśli obiekt się nie porusza, lokalizator nie aktualizuje pozycji. IKOL MONDO standardowo wysyła swoją pozycją 1 raz na dobę, natomiast częsta wysyłka wynosi 2 razy na dobę. 

KORZYŚCI MONITORINU GPS Z PRZENOŚNYMI LOKALIZATORAMI

 • Pozycja na żywo
 • Rejestracja tras
 • Odporność urządzeń na warunki zewnętrzne (słońce, wiatr, woda, kurz)
 • Możliwość odnalezienia zagubionego towaru
 • Przeglądanie historii tras 
 • Częsta wysyłka pozycji lokalizatora 
 • Kontrola GPS przez długi czas, bez ładowania baterii 

Nawet drobne urządzenia były kosztem początkowym, dlatego warto je monitorować i ewidencjonować. Firmy starają się podnosić bezpieczeństwo parku maszynowego, dlatego inwestują w monitoring, aby utrzymać flotę w dobrej kondycji. 

Prywatni użytkownicy chronią swoje mienie i dołożą wszelkich starań, aby ich inwestycje były dobrze zabezpieczone. W tym celu wybierają trwałe nadajniki, z wytrzymałą baterią, która będzie funkcjonować w każdych warunkach. Tutaj znajdziesz sporo wiedzy, którą możesz wykorzystać do lepszego zarządzania lokalizatorami GPS.

Redakcja