Ranking kamer samochodowych – jaką wybrać?

Kamera samochodowa jest stosowana przez wielu kierowców. Rośnie liczba jej zwolenników, ponieważ wiele razy, nagrywając pewne zdarzenia, może przyczynić się do rozstrzygnięcia kwestii spornych w czasie wypadków czy innych zdarzeń. Czasami zeznania świadka mogą być udowodnione nagraniem kamery w jego samochodzie. Warto zatem poznać ranking kamer samochodowych, który pozwoli określić ich zastosowanie oraz parametry, na które dobrze jest zwracać uwagę.

Zastosowanie kamer samochodowych

Kamera samochodowa, jak już było to wspomniane, służy do rejestrowania różnych zdarzeń, które dzieją się na drodze. Zapisuje ona całego nagranie z karcie pamięci. Zaznacza nie tylko obraz, lecz także prędkość, z jaką porusza się kierowca. Kamera jest użyteczna w wielu momentach, dlatego warto zainwestować w tego typu urządzenie.

Kamera samochodowa służy między innymi w celu nauki dla przyszłych kierowców. Cenne nagrania z miejsc wypadków pozwalają uświadomić przyszłym lub niedoświadczonym kierowcom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i uwagi na drodze, gdyż każde niedostosowanie się do warunków na drodze i znaków drogowych może przyczyniać się do niebezpiecznych sytuacji.

Kamera samochodowa jest dowodem w czasie wypadku. Często rozstrzyga, kto zawinił. Może pokazać z jaką prędkością jechał kierowca. Warto zatem wyposażyć się w tego typu urządzenie, by w razie konieczności móc wywalczyć od ubezpieczyciela odszkodowanie lub uniknąć mandatu.

Kamera samochodowa może także przyczynić się do anulowania mandatu. Czasami zdarza się, że kierowca jest (lub czuje się) bezpodstawnie karany. Warto w takim wypadku posiadać nagranie, które dowodzi jego niewinności.

Kamera samochodowa może nagrywać praktycznie wszystkie trasy kierowcy. Jeśli ktoś podróżuje bardzo dużo, to żeby odświeżać pewne trasy, może korzystać ze swoich archiwalnych nagrań. Należy jednak pamiętać, żeby posiadać wystarczającą ilość pamięci na karcie.

Parametry dobrej kamery samochodowej

Podczas zakupu odpowiedniej kamery samochodowej, warto zwracać uwagę na pewne jej parametry, by przyjemność z jej korzystania była jak najwyższa. To bardzo istotna kwestia i nie należy jej bagatelizować, ponieważ tylko nagrania wysokiej jakości mogą być wykorzystywane jako dowód w spornych sytuacjach drogowych. Dlatego jednym z najważniejszych parametrów rejestratorów samochodowych jest rozdzielczość nagrywania urządzenia. Minimum, które powinno się spełnić to rozdzielczość HD, czyli 720p (1280×720). Czasem lepiej jest dopłacić i cieszyć się rozdzielczością Full HD. Na rynku dostępne są w coraz większych ilościach rejestratory nagrywające obraz w rozdzielczości 4K. Jest to jednak spory wydatek, a rozmiar nagrań jest bardzo wysoki, co przyczyni się do konieczności kupienia większej liczby sztuk kart pamięci lub zakupu droższej karty posiadającej większą ilość pamięci.

Ważna kwestia, na którą warto zwracać uwagę, to możliwość stosowania kart pamięci zewnętrznych. Urządzenie może posiadać niezbyt dużą wbudowaną kartę pamięci, co przyczyni się do ograniczonego nagrywania. Możliwość korzystania z zewnętrznych kart sprawi, że pamięcią urządzenia będziemy w bardzo prosty sposób mogli manipulować. Wystarczy wtedy zmienić na nową kartę zewnętrzną i nagrywać obraz z kamery samochodowej dalej.

Zewnętrzna karta pamięci doda wiele komfortu kierowcy. Będzie przydatna zwłaszcza wtedy, gdy chce się nagrywać bardzo dużo. Urządzenie z możliwością montowania zewnętrznych kart pamięci będzie przydatne zwłaszcza kierowcom, którzy podróżują bardzo wiele i nagrywają całe swoje trasy. Z drugiej strony możliwość montowania zewnętrznych kart pamięci przyczyni się do tego, że warto nagrywać w jak najwyższej jakości. Nie będzie trzeba martwić się rozmiarem obrazu, jeśli posiada się kilka kart pamięci do wykorzystania.

Część urządzeń automatycznie nadpisuje nowe nagrania na miejsce starych, kiedy kończy się wewnętrzna pamięć. To sprawia, że wielu użytkowników rejestratorów samochodowych unika urządzeń bez możliwości montowania osobnej karty.

We współpracy z www.SzukamLapka.pl

Redakcja