Kiedy warto zdecydować się na dopłaty do odszkodowania OC?

Niestety niejeden kierowca spotkał się sytuacją, w której firma ubezpieczeniowa zaniżyła wartość odszkodowania. Nie da się ukryć, że dla poszkodowanego kierowcy jest to nie lada problem. Oznacza to bowiem, że środki proponowane przez ubezpieczyciela nie są w stanie pokryć kosztów związanych z naprawą samochodu po kolizji. Warto zatem wiedzieć, że kierowca nie musi się zgadzać z taką sytuacją. Może złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela lub skorzystać z jeszcze korzystniejszego rozwiązania. Mowa tu o sprzedaży praw do szkody specjalistycznej firmie odszkodowawczej TB EKSPERT. Więcej o procesie sprzedaży odszkodowania możecie dowiedzieć się  ze strony: odkup odszkodowań. Inną równie dobrą możliwości oferowaną przez firmę TB EKSPERT jest otrzymania dopłaty do odszkodowania.

Kiedy można starać się o dopłatę do odszkodowania OC?

Z możliwości uzyskania dopłaty do odszkodowania OC korzysta coraz większa liczba kierowców. W sytuacji, w której firma ubezpieczeniowa zaniża koszty naprawy szkody wiedzieć warto, że nie trzeba się z taką sytuacją godzić. Trzeba znać swoje prawa i z nich korzystać. Jednym z takich praw jest możliwość uzyskania dopłaty do odszkodowania OC. W celu otrzymania dopłaty przeprowadzić należy dokładną analizę kosztorysu. Sprawdzić trzeba czy koszty naprawy oraz części zostały przez firmę ubezpieczeniową wycenione w sposób prawidłowy. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze można starć się o uzyskanie dopłaty do odszkodowania OC. Nie będzie to możliwe jeśli od dnia kolizji minęło już trzy lata lub jeśli poszkodowany kierowca zawarł z firmą ubezpieczeniową ugodę.

Działalność firm odszkodowawczych

W sytuacji, w której ubezpieczyciel zaniża wysokość odszkodowania, poszkodowany kierowca skorzystać może z pomocy firmy odszkodowawczej. Tego typu firmy posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz narzędzia, dzięki którym skutecznie pomóc mogą poszkodowanym kierowcom w uzyskaniu większej kwoty odszkodowania. Jak zatem widać, zaniżone odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową nie zamyka sprawy. Kierowca może skorzystać z innych możliwości.

Kiedy skorzystać z dopłaty do odszkodowania OC?

Ważne jest, aby wiedzieć w jakich sytuacjach można starać się o dopłatę do odszkodowania komunikacyjnego. Przede wszystkim istotne jest to, że o dopłatę do odszkodowania komunikacyjnego starać można się także w sytuacji, kiedy odszkodowanie to zostało już przez firmę ubezpieczeniową wypłacone. Fakt wypłaty odszkodowania nie zamyka zatem drogi do uzyskania dodatkowej dopłaty. Jednak jak już wspomniano, od zdarzania drogowego w wyniku którego doszło do szkody nie może minąć okres trzech lat. Podstawową i najważniejszą przyczyną, dla której warto jest wystąpić i skorzystać z dopłaty odszkodowania OC jest zaniżenie przez ubezpieczyciela kosztorysu napraw. Dodatkowo takim powodem mogą być błędy w przygotowanym kosztorysie. Zdarza się bowiem, że firma ubezpieczeniowa popełnia błędy polegające na pomyleniu części samochodowych i w wyniku takiego błędu zaniża wartość odszkodowania.

Zaniżone odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową to nie koniec świata. Warto znać swoje prawa i z nich korzystać. Każdemu poszkodowanemu kierowcy przysługuje prawo do dopłaty do odszkodowania OC. Warto o taką dopłatę walczyć.

Redakcja