Tanzania w domu? Dzięki 4concepts to możliwe

Zapierające dech w piersiach widoki i natura praktycznie nietknięta ludzką dłonią, taka właśnie jest Tanzania. Symbol Afryki, który wciąż budzi podziw. Od jej wschodniej części – Zanzibaru – nazywanego bramą do Afryki, przez rozciągające się w centrum kraju sawanny, aż po tropikalne lasy, Tanzania jest królestwem różnorodności. Próby przeniesienia jej atmosfery do produktów codziennego użytku dokonała polska firma 4concepts – producent lamp ze szkła.

Pejzaże bliskie snom

Chcąc trafić do wyobraźni człowieka, dla którego Tanzania jest jedynie enigmatycznym krajem kryjącym się gdzieś w Afryce, można przywołać słynną animację “Król Lew”, bo krajobrazy w niej zawarte były wzorowane właśnie na tanzańskich pejzażach. Tanzania zdecydowanie nie jest krajem, który może turystę wizualnie znudzić. Na północy znajduje się nazywana “Dachem Afryki” góra Kilimandżaro, na wschodzie jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi – wyspa Zanzibar, do tego bezkresne równiny Parku Narodowego Serengeti i Krater Ngorongoro, czyli królestwo afrykańskich zwierząt. 

Tanzania, czyli raj dzikich zwierząt

Tanzania posiada wyjątkową faunę, mimo że na terenach tych od dawien dawna organizowane były bardzo intensywne polowania, to cały czas istnieje tam bardzo duża różnorodność gatunkowa. Polowania – nazywane Safari – w ostateczności przekształciły się w formę wypoczynku blisko natury i w zgodzie z nią. Fauna Tanzanii to synonim tego, jak wyobrażamy sobie Afrykę: lwy, słonie, żyrafy, lamparty, nosorożce i bawoły i wiele, wiele innych. 

Trochę Afryki w Twoim domu

Chociaż w obecnych czasach podróż do Afryki nie wydaje się już być czymś niemożliwym, to w naszych głowach wciąż tli się iskra myśli, że może to być chyba trochę zbyt niebezpieczna wyprawa. Tym, którzy zakochani są w krajobrazie Afryki, ale wciąż nie mogą podjąć tego ostatecznego kroku, możemy zaproponować miły dodatek aranżacyjny, który ubarwi mieszkanie i wprowadzi do niego nutę Afryki, której ostateczny dźwięk przekona niezdecydowanych. Polska firma 4concepts tworzy lampy w nawiązaniu do rozmaitych zakątków świata i tym razem wybór padł właśnie na Tanzanię. 

4concepts – z miłości do szkła

Powstanie 4concepts wiąże się z otwarciem huty szkła w 1992 roku, ale wtedy jeszcze nie myślano tam o tworzeniu dekoracyjnego oświetlenia. Ten moment przyszedł dopiero 20 lat później, w 2012 roku powstały pierwsze szklane lampy tej marki. Lampy 4concepts osiągnęły niebywały sukces. Ręcznie formowane szkło zdobyło nawet uznanie hiszpańskiej rodziny królewskiej. Projektanci inspirację biorą ze świata przyrody, architektury klasycznej, motywów industrialnych, klimatów skandynawskich i afrykańskich. 

Lampy 4concepts można przyrównać do prawdziwych dzieł sztuki rzemieślniczej. Dbałość o każdy detal i nowatorskie wzornictwo, nie ma się co dziwić, że lampy tej marki tak szybko zyskały popularność na rodzimym rynku, a później podbiły pięć kontynentów. W ofercie producenta znajdziemy szklane lampy wiszące, podłogowe, stołowe, a także kinkiety. 

4concepts Tanzania zaklęta w szkle 

Z fascynacji afrykańską kulturą powstała seria lamp stojących Tanzania. Jest to kolekcja w swoim projekcie bardzo nowoczesna. W lampie został zastosowany motyw zwierzęcy, którym przypomina ubarwienie lampartów. Lampa została wykonana ręcznie, co sprawia, że każdy wzór panterki jest unikatowy i nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Lampy z serii Tanzania to duże, eleganckie i ciekawe produkty, których ciekawy projekt potrafi zainspirować. Lampa dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: z białym oraz czarnym abażurem. Tanzania na pewno będzie dobrze komponowała się w nowoczesnych aranżacjach, ale wydaje się, że jej forma będzie też pasowała do bardziej klasycznych wystrojów. 

Dlaczego 4concepts Tanzania, to lampy dla Ciebie?

Komu można polecić kolekcję lamp 4concepts Tanzania? Na pewno miłośnikom afrykańskich klimatów, którzy pragną udekorować swoje mieszkanie jakimś ciekawym i nawiązującym do tego obszaru dodatkiem. Również osoby, które bardzo cenią sobie rękodzieło oraz produkty, wśród których nie znajdą się dwa identyczne okazy. Miłośnicy szkła na pewno nie będą rozczarowani, bo firma 4concepts jest ekspertem w dziedzinie szkła dekoracyjnego. Lampy Tanzania to na pewno coś, co zaimponuje gościom i sprawi, że dom zyska jeszcze trochę ciekawej atmosfery. 

tanzania w domu

Lampa stojąca 4concepts TANZANIA Złota

Tanzania to jeden z najpiękniejszych zakątków świata, który mimo niezahamowanego rozwoju cywilizacji, wciąż jest pełen pierwotnej natury i dzikości, ale też harmonii i spokoju. Próbą uchwycenia tych ulotnych emocji są właśnie lampy 4concepts z kolekcji Tanzania. 

Redakcja