F1 2018 – Wirtualne zmagania za kierownicą bolidu

Wyścigi Formuły Pierwszej są sportem, który bardzo działa na męską wyobraźnię. Choć czasy największej popularności tego typu zmagań przeminęły wraz z odejściem z branży Roberta Kubicy, którego powrót już nic w tej materii nie zmieni, nie zmienia to faktu, że w Polsce istnieje ogromne, oddane i lojalne grono fanów, które z wypiekami na twarzy obserwuje każdą transmisję z takich wyścigów. To właśnie z myślą o nich organizator wyścigów, czyli francuska organizacja Fédération Internationale de l’Automobile zleciła firmie Codemasters Software stworzenie gry komputerowej, która w możliwie najwierniejszym rzeczywistości stopniu odtwarzałaby zmagania zawodowych kierowców w świecie wirtualnym i pozwoliłaby graczowi poczuć się jak za kierownicą bolidu mogącego osiągać prawdziwie zawrotną prędkość. Gry sygnowane przed Formułę Pierwszą mają już zaskakująco długą historię, a do tej już niemal trzydziestoletniej opowieści dopisano w tym roku kolejny rozdział, czego efektem stała się gra F1 2018.

F1 2018 – realistyczna gra

Codemasters Software tworzy gry o losach kierowców Formuły Pierwszej już od ośmiu lat – rok w rok wychodzą kolejne tytuły i z każdym kolejnym doświadczenie z rozgrywką zapewnia coraz więcej poczucia immersji, a grafikę coraz trudniej odróżnić od świata rzeczywistego. Gra w tym roku wygląda już absolutnie onieśmielająco i naprawdę nie sposób w pełni się nią nacieszyć – ciągle w oko wpadają jakieś kolejne, drobne detale w rodzaju połyskującego podczas opadów deszczu asfaltu czy drobnych rysek w kokpicie naszego bolidu. Jak to wszystko wygląda natomiast stricte pod względem rozgrywki? Tytuł gry zobowiązuje, toteż możemy w niej znaleźć wszystkie zespoły i bolidy biorące udział w zmaganiach sezonu 2018 – od tej reguły nie ma nawet najmniejszego wyjątku, więc można zagrać każdym, nawet jeśli naszym faworytem jest nieco mniej popularne nazwisko. Gra oferuje kilka ciekawych trybów rywalizacji na torach wyścigowych i dwóm z nim należy poświęcić nieco więcej uwagi.

Tryby gry F1 2018

Pierwszym z nich jest tryb kariery, w ramach którego wcielamy się w zawodnika Formuły Pierwszej i jako członek jednego z mniej znanych zespołów konsekwentnie wdrapujemy się na sam szczyt stawki, wygrywamy wyścigi i stajemy się żywą legendą całej branży. Otoczka fabularna wpływa w sposób zdecydowanie pozytywny na całą rozgrywkę – do rywalizacji motywują także smaczki takie jak konieczność modyfikowania naszego bolidu, by w zauważalnym stopniu zwiększyć jego wydajność. Tryb jest świetnym sposobem na spędzenie kilkunastu godzin życia w sympatyczny i satysfakcjonujący sposób, zdecydowanie warto spróbować swoich sił.

Tryb Multiplayer

Ci bardziej doświadczeni i pewni swoich możliwości gracze mogą natomiast spróbować swoich sił w trybie multiplayer, czyli w rozgrywkach online z innymi graczami. To naprawdę fascynujący, ale i bardzo wymagający tryb, który będzie od nas wymagał prawdziwych treningów, by osiągnąć wymarzony sukces. Codemasters zadbało oczywiście o to, by w żadnym momencie nie zabrakło nam motywacji – w tegorocznej edycji gry wprowadzono specyficzny system progresji naszego wirtualnego avatara, a także możliwość podejrzenia statystyk ze swojej rozgrywki.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.