Ile kosztuje dobra kamera samochodowa? Co powinna zapewniać w swojej cenie? Jeżeli szukasz rejestratora, to są to ważne pytania. Odpowiedzi znajdziesz w poniższym materiale. Zapraszam!

Zakres cen kamer samochodowych

Rozwiązanie zagadki już na początku komplikuje fakt, że wideorejestratory są bardzo zróżnicowane cenowo.

Zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilku tysiącach.

Co wpływa na cenę? Przede wszystkim rozdzielczość i płynność nagrywanych filmów, a więc zastosowany sensor optyczny, obiektyw czy procesor.

Znaczenie ma także wykonanie, stabilność mocowania, odporność na skrajne temperatury i cała gama funkcji dodatkowych.

Do tego trzeba się liczyć z tym, że jedne firmy chcą zdobyć klientów niską marżą i atrakcyjnymi cenami, a inni prowadzą dość agresywną strategię wyceniania swoich produktów.

W efekcie albo łatwo przepłacić, albo nabyć kamerkę, która nie do końca sprosta oczekiwaniom.

Przejdźmy więc dalej, aby ustalić, ile wydać na ten sprzęt.

Kamera samochodowa – Ceny

Dobry przykładem, który pomaga ustalić, ile wydać na rejestrator, jest to zestawienie najlepszych kamer samochodowych: https://www.prorankingi.pl/rankingi/motoryzacja/kamera-samochodowa/.

Dlaczego? Ponieważ przedstawia opłacalne modele z różnych cen. Wyraźnie widać, że progiem minimalnym – aby móc cieszyć się prawdziwym, a nie sztucznie zawyżanym Full HD – wydaje się być kwota rzędu 250 – 300 zł.

Zakres kończy się na ponad 1000 zł, lecz już do 700 – 800 zł znajdziesz wręcz profesjonalne kamery samochodowe.

Jeżeli chcesz nagrywać co najmniej w Full HD i 60 klatkach na sekundę, to szykuj co najmniej 500 zł. W zamian dostaniesz sprzęt ze świetną optyką, dobrze nagrywający w nocy oraz przy trudnych warunkach pogodowych. Identyfikacja tablic rejestracyjnych szybciej jadących pojazdów nie jest dla dobrej kamery w tej cenie wyzwaniem.

Jeszcze więcej musisz wydać, gdy szukasz zestawu kamer (tej na przód + kamery wstecznej). Najlepsze propozycje zakupowe tego typu to ok. 900 zł, jeżeli zależy Ci na jak najlepszym obrazie.

Różnica cenowa nadal jest więc dość spora, chociaż cieszy fakt, że nawet poniżej 300 zł da się znaleźć przyzwoite kamerki.

Jak nie przepłacić za kamerę samochodową?

W ostatniej części artykułu kilka porad dotyczących tego, aby nie wydać zbyt dużo:

  • Przede wszystkim uważaj na szerzej znanych producentów, którzy tworzą także inny sprzęt. Często bazują na swojej popularności, naliczając sobie dużo wyższą marżę od firm, które nie są tak szeroko znane. I za wyższą kwotą nie zawsze idzie wyższa jakość, co najważniejsze.
  • Odpuść kamery samochodowe 4K. Są bardzo drogie, a tak wysoką rozdzielczość często zawyżają różnymi sztuczkami (np. rozdzielczość nie jest natywna, a interpolowana). Druga sprawa, że nagrania będą bardzo obciążać kartę pamięci, co niejako wymusi zakup droższej i pojemniejszej.
  • Uważaj na oryginalniejsze kamery samochodowe, np. te z kamerą cofania, a więc w kształcie lusterka wstecznego. Nie zawsze dobrze spełniają swe zadania, a bywają kosztowne. Jeżeli bardzo Cię interesuje taki rodzaj sprzętu do nagrywania tras, to dokładnie sprawdź opinie i recenzje o nim.

Z tymi poradami oraz wskazówkami odnośnie cen kamer samochodowych dokonasz rozsądnej decyzji. Ustalenie budżetu nie jest tu takie łatwe, lecz teraz jesteś dużo bliżej udanej inwestycji w nowy wideorejestrator!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here