Żeby utrzymać samochód w nienagannej kondycji od strony mechanicznej, jesteśmy zobligowani do tego, żeby w odpowiednim momencie dokonać wymiany poszczególnych podzespołów. Niektóre z nich, jak np. filtr powietrza z reguły są użyteczne przez niedługi czas. Czy warto oszczędzać na wymianie tego elementu?

Podejście posiadaczy czy też właścicieli pojazdów do serwisowania aut bywa dość odmienne. O ile samochód jest jeszcze objęty gwarancją, wówczas wszelkie wymiany dokonywane są na czas. Po upływie tego okresu trzeba już samemu dopilnować wielu kwestii. Wówczas niektórzy decydują się ograniczać wydatki i zmieniają interwały wymiany podzespołów, w tym także filtra powietrza.

Szukaj oszczędności gdzie indziej

Niespodziewane awarie unieruchamiające samochód na dobre stosunkowo rzadko bywają splotem nieszczęśliwych zdarzeń.  Zazwyczaj są one następstwem zaniedbywania czynności serwisowych, co przyczynia się finalnie do powstawania różnych usterek. Także wielu takim zdarzeniom można było skutecznie zapobiec, nie ponosząc przy tym znacznych wydatków.

Wymiana niektórych elementów w samochodzie jak np. filtra powietrza, rzadko kiedy oznacza spore koszty. Na całe szczęście dla użytkowników aut element ten jest niedrogi i zastąpienie go nowym dla mechanika nie stanowi żadnego problemu. Dopóki użytkujemy samochód spalinowy, nie unikniemy wizyty w serwisie w związku z wymianą wspomnianego filtra powietrza.

Wszechobecne zanieczyszczenie, kurz, pył, piach i inne elementy mają negatywny wpływ na pracę jednostki napędowej. Filtr będący elementem układu dolotowego skutecznie zapobiega przedostawaniu się tych składników dalej. Choć moment, w którym należy go zmienić, nie jest sztywno ustalony, na ogół przyjmuje się, że powinno się to czynić raz do roku w przypadku aut poruszających się w ruchu typowo miejskim.

Zamów nowy filtr przez Internet

Dziś mamy ułatwiony dostęp do części samochodowych. Zanim udamy się na coroczną wymianę oleju i filtrów, zawsze możemy obniżyć koszty i samemu zakupić poszczególne elementy. Czy bez wiedzy specjalistycznej będziemy w stanie stwierdzić, która z dostępnych w sklepie części pasuje do posiadanego przez nas auta?

W momencie, kiedy zamierzamy wymienić samochodowy filtr powietrza, możemy zdecydować się na jego zakup w sieci, jak np. tutaj:
https://www.centrumauto.pl/marka/1-100260–filtr-powietrza. Dostępny w sklepie internetowym CentrumAuto.pl ułatwi nam znalezienie części pasującej do naszego pojazdu.

Stale poszerzana oferta CentrumAuto.pl obejmuje filtry powietrza różnych producentów nie tylko do popularnych marek pojazdów. Katalog części obejmuje ponadto takie podzespoły jak np.: elementy układu hamulcowego, akumulatory, rozruszniki, pióra wycieraczek, sprzęgła, napędy pasowe i wiele innych elementów.

Nie czekajmy z wymianą filtra powietrza na ostatni moment. O wiele lepiej zastąpić go nowym wcześniej, by silnik mógł pracować we właściwy sposób. Samego zakupu tego elementu możemy dokonać dziś także przez Internet. Duży wybór filtrów powietrza i nie tylko znajdziemy m.in. w sklepie CentrumAuto.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here