kamera samochodowa z wyższej półki

Kamera samochodowa uchodziła kilkanaście lat temu za zbędny gadżet i niepotrzebnie wydawane pieniądze. Dzisiaj te przekonania mocno się zmieniły i w wielu przypadkach stanowi ona podstawę wyposażenia auta.

Poniżej przedstawimy kilka ciekawych modeli z wyższej półki, które nigdy nas nie zawiodą. Dodatkowo podamy na co zwracać szczególna uwagę, by dobrze zainwestować swoje pieniądze. Dlaczego akurat bierzemy pod lupę droższe egzemplarze? Otóż z tych najtańszych urządzeń nie zawsze jesteśmy później odczytać zapisany obraz. Wątpliwa jest jego jakość. W ostateczności decydujemy się później i tak na droższe kamery samochodowe. A to sprawia, że wydajemy jeszcze więcej pieniędzy niżeli od razu kupilibyśmy tę droższą wersję.

Na co zatem zwrócić szczególna uwagę podczas zakupów?

  • Obiektyw. Bezwzględnie najważniejszym parametrem jest dobrej jakości obiektyw. To co powinno nas interesować to kąt widzenia (powinien wynieść co najmniej 120 stopni), jasność obiektywu. Zaraz po tym warto pytać o wartość pamięci, a także o dodatkowe czujniki. Jeśli chodzi o powyższe parametry to ważna jest wspomniana jasność obiektywu opisywana literą f i cyfrą. Możemy spotkać się z oznaczeniem f/1.6, które będzie lepsze niżeli f/1.8.
  • Dodatki. Wbrew pozorom warto zważać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Im więcej dodatków będzie posiadała kamera samochodowa, tym lepiej. Nagrywanie obrazu w rozdzielności Full HD to już niemalże podstawa. Uwagę należy zwrócić także na ilość klatek na sekundę (24-30). Mówiąc jednak o dodatkach mamy na myśli chociażby G-sensor i GPS. Dzięki nim będziemy mieli do dyspozycji nie tylko obraz w idealnej rozdzielczości, ale również dane, takie jak: prędkość auta czy równie ważna lokalizacja. Nie ulega wątpliwości, że kamery z górnej półki powinny posiadać wszystkie te dodatki i charakteryzować się najlepsza jakością.

Przejdźmy zatem do konkretnych modeli, które absolutnie należą do grona jednych z najlepszych.

  • DOD LS470W. Należy do grona jednego z droższych wydatków. Decydując się na niego będziemy musieli wydać nawet 1400 złotych. Ale warto! Kamera ta posiada obiektyw o jasności f/1. 6. Nagrywać możemy w HD i Full HD. Prędkość klatek na sekundę – 30. Jeśli chodzi o dodatki to posiada GPS i czujnik przeciążeń. Biorąc pod uwagę te wszystkie parametry bezwzględnie mówimy o jednej z najlepszych kamer samochodowych. Na tym jednak nie koniec, bowiem posiada ona o wiele więcej dodatkowych funkcji, z których z pewnością będziemy korzystać.
  • Mio MiVue 792. Firma ta jest już bardziej znana polskim kierowcom. Koszta już nieco niższe niżeli w przypadku pierwszej propozycji. Tutaj cena zaczyna się od 800 złotych. Poza tym do jego zakupu przekonać nas może fakt, że możemy kamerkę połączyć ze smartfonem. Jasność obiektywu wynosi f/1. 8. Jakość nagrania zaliczyć należy również do wysokich. Poza tym owa kamera samochodowa ma wbudowany GPS. Jak przystało na kamerkę wysokiej jakości posiada również czujnik przeciążeń i dodatkowo mapę fotoradarów.
  • Navitel DVR R600. Bardzo ciekawa propozycja, ponieważ ceny zaczynają się od 400 złotych, ale możliwościami może przebić kamery kilka klas wyższych. Kąt widzenia wynosi 170 stopni. Nagrywać możemy w rozdzielczości Full HD. Jeśli chodzi o dodatki posiada G-sensor, czyli detektor ruchu. Idealna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kamerką samochodową.

Reasumując, na zakup kamery samochodowej z wyższej półki musimy mieć odłożone ok. 1000 złotych. Ta kwota daje nam już pewność, że zakupimy sprzęt najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na powyższe modele, z których powinniśmy być zadowoleni. Jeśli chcemy na własną rękę wybierać pomiędzy innymi modelami sprawdźmy ich parametry. Posługując się powyższymi radami kupimy sprzęt na długie lata.

2 KOMENTARZE

  1. Niecały miesiac temu kupiłem Lamaxa c9. Nie aż taka drogą a super sobie radzi z nagrywaniem nawet nocą. I co mi osobiście odpowiada to nie jest przepakowana jakimiś dodatkowymi funkcjami. Stricte rejestrator z super sensorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here