kamera samochodowa z wyższej półki

Kamera samochodowa uchodziła kilkanaście lat temu za zbędny gadżet i niepotrzebnie wydawane pieniądze. Dzisiaj te przekonania mocno się zmieniły i w wielu przypadkach stanowi ona podstawę wyposażenia auta.

Poniżej przedstawimy kilka ciekawych modeli z wyższej półki, które nigdy nas nie zawiodą. Dodatkowo podamy na co zwracać szczególna uwagę, by dobrze zainwestować swoje pieniądze. Dlaczego akurat bierzemy pod lupę droższe egzemplarze? Otóż z tych najtańszych urządzeń nie zawsze jesteśmy później odczytać zapisany obraz. Wątpliwa jest jego jakość. W ostateczności decydujemy się później i tak na droższe kamery samochodowe. A to sprawia, że wydajemy jeszcze więcej pieniędzy niżeli od razu kupilibyśmy tę droższą wersję.

Na co zatem zwrócić szczególna uwagę podczas zakupów?

  • Obiektyw. Bezwzględnie najważniejszym parametrem jest dobrej jakości obiektyw. To co powinno nas interesować to kąt widzenia (powinien wynieść co najmniej 120 stopni), jasność obiektywu. Zaraz po tym warto pytać o wartość pamięci, a także o dodatkowe czujniki. Jeśli chodzi o powyższe parametry to ważna jest wspomniana jasność obiektywu opisywana literą f i cyfrą. Możemy spotkać się z oznaczeniem f/1.6, które będzie lepsze niżeli f/1.8.
  • Dodatki. Wbrew pozorom warto zważać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Im więcej dodatków będzie posiadała kamera samochodowa, tym lepiej. Nagrywanie obrazu w rozdzielności Full HD to już niemalże podstawa. Uwagę należy zwrócić także na ilość klatek na sekundę (24-30). Mówiąc jednak o dodatkach mamy na myśli chociażby G-sensor i GPS. Dzięki nim będziemy mieli do dyspozycji nie tylko obraz w idealnej rozdzielczości, ale również dane, takie jak: prędkość auta czy równie ważna lokalizacja. Nie ulega wątpliwości, że kamery z górnej półki powinny posiadać wszystkie te dodatki i charakteryzować się najlepsza jakością.

Przejdźmy zatem do konkretnych modeli, które absolutnie należą do grona jednych z najlepszych.

  • DOD LS470W. Należy do grona jednego z droższych wydatków. Decydując się na niego będziemy musieli wydać nawet 1400 złotych. Ale warto! Kamera ta posiada obiektyw o jasności f/1. 6. Nagrywać możemy w HD i Full HD. Prędkość klatek na sekundę – 30. Jeśli chodzi o dodatki to posiada GPS i czujnik przeciążeń. Biorąc pod uwagę te wszystkie parametry bezwzględnie mówimy o jednej z najlepszych kamer samochodowych. Na tym jednak nie koniec, bowiem posiada ona o wiele więcej dodatkowych funkcji, z których z pewnością będziemy korzystać.
  • Mio MiVue 792. Firma ta jest już bardziej znana polskim kierowcom. Koszta już nieco niższe niżeli w przypadku pierwszej propozycji. Tutaj cena zaczyna się od 800 złotych. Poza tym do jego zakupu przekonać nas może fakt, że możemy kamerkę połączyć ze smartfonem. Jasność obiektywu wynosi f/1. 8. Jakość nagrania zaliczyć należy również do wysokich. Poza tym owa kamera samochodowa ma wbudowany GPS. Jak przystało na kamerkę wysokiej jakości posiada również czujnik przeciążeń i dodatkowo mapę fotoradarów.
  • Navitel DVR R600. Bardzo ciekawa propozycja, ponieważ ceny zaczynają się od 400 złotych, ale możliwościami może przebić kamery kilka klas wyższych. Kąt widzenia wynosi 170 stopni. Nagrywać możemy w rozdzielczości Full HD. Jeśli chodzi o dodatki posiada G-sensor, czyli detektor ruchu. Idealna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kamerką samochodową.

Reasumując, na zakup kamery samochodowej z wyższej półki musimy mieć odłożone ok. 1000 złotych. Ta kwota daje nam już pewność, że zakupimy sprzęt najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na powyższe modele, z których powinniśmy być zadowoleni. Jeśli chcemy na własną rękę wybierać pomiędzy innymi modelami sprawdźmy ich parametry. Posługując się powyższymi radami kupimy sprzęt na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here