Korzystanie z systemów GPS kojarzy się głównie z firmowymi flotami. Jednak coraz częściej GPS sprawdza się u prywatnych kierowców, którzy sami dla siebie chcą monitorować pozycję pojazdu na mapie. Po co im to i czy monitoring lokalizacji spełnia swoją rolę u prywatnych użytkowników? Sprawdzamy.
Częsta jazda samochodem po mieście, czy też przemierzając kraj od Bałtyku po Tatry czyni, prawie z każdego kierowcy, mistrza kierownicy. Ale po jakimś czasie. Nic nie dzieje się od razu. I tu pojawia się pierwsza grupa kierowców, dla których GPS się przydaje. Niecodziennie, nie zawsze, ale jak ma czas, to siada przed komputerem i analizuje swoje trasy.
Samochód z lokalizatorem GPS łatwo jest namierzyć, ale też do własnych potrzeb monitorować na mapie online. Kierowca robi to nie tylko dla samouwielbienia i czaru wspomnień, ale również aby sprawdzić, uwaga, ile kosztowała go podróż. Sprawdza jedną, drugą i zauważa, że można było lepiej. Idąc dalej tym tropem i będąc już zalogowanym w systemie GPS, może sprawdzić, która droga byłaby lepsza i gdzie zdarzyły mu się przekroczenia prędkości lub czy dany postój był w odpowiednim miejscu.
Do czego przydaje się GPS: przeglądanie historii podróży
To kolejny słuszny motywator do rozpoczęcia przygody z monitoringiem GPS i kolejna grupa zainteresowanych lokalizacją GPS prywatnie. Historia tras pozwala na bardzo dokładną analizę podróży do 12 miesięcy wstecz. W normalnych warunkach kończysz podróż, zapominasz o trasie, bo nie masz jak do niej wrócić i sprawdzić co się działo o 13:00 w zeszły piątek i gdzie dokładnie była ta serpentyna po drodze do Żywca. Kręte odcinki drogi czy inne ciekawe miejsca nie muszą być zapomniane. Dodatkowo, aktywując zasięg UE, możesz cieszyć się z zapisanych tras gdziekolwiek jesteś.
Do czego przydaje się GPS: bezpieczne parkowanie
Tego wątku nie da się pominąć, mając na myśli bezpieczeństwo samochodu i swoje własne. Minimalizując ryzyko kradzieży, zwiększasz swoje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego jeśli jednym kliknięciem w aplikacji, możesz wyłączyć, a potem ponownie włączyć rozrusznik i mieć pewność, że nikt nie odjedzie Twoim autem, to jesteś w domu.
Aplikacja IKOL Tracker została stworzona, abyś mógł jednym spojrzeniem mieć ogólny pogląd sytuacji lokalizatora GPS. Na ekranie smartfona widzisz w jakim kierunku porusza się samochód, którym jedzie żona i jaki jest stan techniczny pojazdu, a dokładnie: czas rozpoczęcia podróży, dystans lub dane techniczne z lokalizatora CAN.
Do czego przydaje się monitoring GPS: poprawa stylu jazdy
Kierowcy, którzy rzadziej wybierają się w dalekie podróże, lubią kontrolować wydatki. Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze przemawia za GPS-em do samochodu, pomyśl, jaka jest różnica miedzy kontrolą budżetu, a swobodnym trwonieniem pieniędzy na paliwo. Czy oszczędzasz, kiedy przyspieszasz i hamujesz przed światłami, zanim jeszcze zdążysz się rozpędzić? Owszem, kiedy samochód jest sprawny, to wszystko jest w porządku, ale kiedy nagle odmówi posłuszeństwa to już inna bajka. Wtedy koszty eksploatacji potrafią boleśnie zaskoczyć.
Korzystając z usługi ecodriving IKOL zaczynasz dostrzegać zalety ekonomicznej jazdy, co pozwala Ci sporo zaoszczędzić. W tym przypadku najwięcej zależy od konkretnych od zachowań kierowcy. IKOL daje wskazówki, które pomagają poprawić styl jazdy. Będziesz dostawał mniej alertów, kiedy zaczniesz unikać z ostrego hamowania i skręcania. Twoje podróże mają szansę stać się płynniejsze i bardziej bezpieczne, a koszty paliwa przestaną Cię przerastać.
Do czego przydaje się GPS: szybkie i praktyczne raportowanie
Potrzebujesz dokonać analizy jednej trasy lub wszystkich podróży w miesiącu? Chcesz sprawdzić średnie prędkości swojej żony lub młodego kierowcy, którzy użytkują czasem Twoje auto? W Systemie IKOL wybierasz zakres dat i w kilka chwil otrzymujesz wszystkie informacje w formie wygodnego raportu. Będzie on pomocny przy śledzeniu kosztów podróży i pokaże dystans, średnie i największe prędkości oraz łączny czas spędzony za kółkiem.
Do czego przydaje się GPS: alerty z podróży
Otrzymywanie alertów GPS daje Ci możliwość zareagowania w sytuacji awarii lub kolizji. I Dokładnie wiesz, jak aktualnie przebiega podróż żony, syna lub córki. Ponadto sam dla siebie zauważasz, że pewnych zachowań mógłbyś uniknąć, a uczenie się na własnych błędach jest najlepszą drogą do osiągania wyznaczonych celów.
Podsumowując, kierowcy którzy decydują się na zamontowanie lokalizatora GPS w prywatnym samochodzie, czerpią konkretne korzyści z nowoczesnej technologii. System telematyczny GPS powala im na:
- Lokalizację pojazdu na żywo, online
- Zarządzanie pojazdem zdalnie przed aplikację IKOL Tracker
- Dostęp do historii wszystkich podróży (do 12 miesięcy wstecz)
- Szczegółowe informacje o zużyciu paliwa
- Ocenę stylu jazdy kierowców (ecodriving)