Gdzie szukać ofert z używanymi samochodami?

Planujesz kupić samochód używany? W takim razie musisz najpierw przejrzeć miejsca, w których występują ogłoszenia z autami pochodzącymi z drugiej ręki. A najlepszym ich źródłem będzie bez wątpienia Internet. Tam zwykle wszystkiego szukasz i teraz powinieneś postąpić tak samo. Pamiętaj jednak, że dobre okazje w tym wypadku zdarzają się sporadycznie. Musisz być więc cierpliwy. Nie zakładaj też, że znajdziesz wymarzony auto w ciągu zaledwie dwóch czy trzech dni. Takie cuda raczej się nie zdarzają. A im dłuższe będą poszukiwania, tym większa szansa na trafienie czegoś wartościowego.

Jakie auta są najtańsze?

Najtańsze są auta wystawiane przez prywatnych sprzedawców. Na nich powinieneś się skoncentrować, o ile tylko najbardziej zależy ci na tym, by na nowy samochód przeznaczyć jak najmniej pieniędzy. Kupując samochód bezpośrednio od jego właściciela, nie musisz dodatkowo płacić pośrednikowi – a jak sam pewnie wiesz, pośrednicy i handlarze potrafią stosować wysokie marże, przez które cena auta mocno szybuje w górę. To rozwiązanie ma jednak także swoje minusy. W przypadku sięgnięcia po samochód używany od prywatnego sprzedawcy nie masz dostępu do ochrony konsumenckiej. Uważaj też, bo coraz częściej za prywaciarzy podają się zwykli handlarze. W ten sposób chcą przeważnie skłonić klienta do zakupu oraz uniknąć wysokich podatków. Zobacz więcej porad na temat motoryzacji na emotis.pl.

Gdzie szukać ofert z używanymi samochodami?

Jeżeli jednak podjąłeś już decyzję, że sięgniesz po samochód używany od prywatnego sprzedawcy, musisz koniecznie sprawdzić, czy rzeczywiście jest on wystawiany przez swojego prawowitego właściciela. Jak to zrobić? Wejdź w rolę detektywa. Sprawdź od razu, czy wybrany przez ciebie sprzedawca nie ma przypadkiem innych ogłoszeń z używanymi samochodami na sprzedaż. Jeżeli tak właśnie jest, od razu powinieneś z niego zrezygnować. Oznacza to, że natrafiłeś po prostu na zwykłego handlarza, który próbuje wmówić innym, iż jest prywatnym sprzedawcą. Postaraj się z nim także nawiązać krótką rozmowę. W taki sposób też możesz odkryć, z kim właściwie masz do czynienia i jakie samochody sprzedaje ta osoba.

felgiaku.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *