Proste fakturowanie w roku 2021

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność jak np. sklep motoryzacyjny czy warsztat samochodowy i wystawiają faktury powinni korzystać z dobrego i sprawdzonego programu, który uprości pracę z dokumentami w firmie. Aby wybrać świadomie warto wcześniej przetestować różne rozwiązania. Wśród narzędzi dostępnych na rynku znaleźć można program do faktur Faktura Small Business Handel. Czy to dobra propozycja na rok 2021? Więcej w artykule.

Program do fakturowania z magazynem

Faktura Small Business Handel to program przygotowany przez łódzką firmę Mega-Tech. Oprogramowanie jest dedykowane małym i średniej wielkości przedsiębiorstwom, które wystawiają różne dokumenty, a przede wszystkim faktury. Oprócz faktury VAT, proformy, korekty, faktury zaliczkowej czy końcowej przedsiębiorca wystawi paragon fiskalny, dokumenty kasowe takie jak KW, KP, BP i BW czy magazynowe RW, MM, PZ, WZ i PW. Oprogramowanie do fakturowania z magazynem jest niezbędne szczególnie, gdy przedsiębiorca chce dodawać sprzedawane towary na magazyn, tworzyć ich komplety czy bezproblemowo sporządzać inwentaryzację. Program sprawdza się do zarządzania magazynem i przygotowania dokumentów dla kontrahentów.

Fakturowanie 2021 w zgodzie z przepisami

Program do wystawiania faktur FSBH od Mega-Tech pozwala wygodnie i bezpiecznie fakturować w zgodnie z najnowszymi przepisami prawnymi. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane tak by przedsiębiorca mógł wystawiać dokumenty w zgodzie z obowiązującymi regulacjami. Program pozwala dodawać kody GTU do towarów, wystawiać pliki JPK takie jak np. JPK_V7 czy zaznaczać na fakturze płatność z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności tzw. MPP.

Funkcjonalność przygotowanych rozwiązań

Dobry program do fakturowania powinien być funkcjonalny. Program Faktura Small Business Handel można za darmo przetestować i sprawdzić tym samym wszystkie dostępne opcje. Oprogramowanie zostało przygotowane z myślą o przedsiębiorcach. Można w nim dowolnie spersonalizować wygląd wystawianych dokumentów dodając do nich np. własne logo czy pieczątkę. Faktury przedsiębiorca wystawi w różnych walutach i językach. Można przygotować również kartoteki towarów i klientów, co znacznie upraszcza fakturowanie podczas kolejnych transakcji z tym samym klientem. Dokumenty przedsiębiorca może wysłać do kontrahentów e-mailem czy seryjnie je wydrukować, co wpływa na znaczną oszczędność czasu. Na wyróżnienie zasługuje funkcja automatycznego pobierania danych z CEiDG po wpisaniu numeru NIP firmy czy przeliczanie waluty po aktualnym kursie pobieranym z NBP.

Myśląc o fakturowaniu zgodnym z przepisami, funkcjonalnym i takim, które pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na pewno warto wcześniej przetestować program Faktura Small Business Handel. Darmowa wersja pozwala dobrze poznać przygotowane rozwiązania i tym samym sprawdzić wykorzystanie programu we własnej firmie. Program magazynowy to dobry wybór dla przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać i jednoczenie szybko i prosto fakturować.

Redakcja