Co warto zawsze mieć w samochodzie?

Obecnie bez samochodu życie byłoby bardzo trudne. Codziennie korzystamy z samochodu jako środka transportu do pracy, a szczególnie przydatny staje się podczas dłuższych podróży. Podróżowanie samochodem jest wygodne i szybkie, a odpowiednie przygotowanie do podróży uczyni ją jeszcze przyjemniejszą, a co ważniejsze – bezpieczną.

Jak bezpiecznie podróżować samochodem?

W poruszaniu się pojazdem kwestia bezpieczeństwa powinna być priorytetowa. Niezależnie czy chodzi o dojazd do pracy, poruszanie się po mieście, czy wyjazd na wakacje. Pojazd powinien być sprawny mechanicznie i mieć aktualny przegląd. Opony powinny być dobrane do pory roku, a wszelkie niezbędne naprawy należy wykonywać na bieżąco. Niezbędny jest również zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych, by bezpiecznie poruszać się po drogach.

Niezbędne wyposażenie samochodowe – o czym należy pamiętać

Wybierając się w podróż nie można zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu. W samochodzie koniecznie trzeba posiadać apteczkę, trójkąt bezpieczeństwa, kamizelkę przeciwodblaskową. Na wyposażeniu dobrze mieć także latarkę oraz narzędzia. W podróży może się zdarzyć bowiem wiele niespodziewanych sytuacji. Latarka pomoże w momencie, gdy niespodziewanie zepsuje się nam samochód i będziemy musieli znaleźć coś w bagażniku. Dodatkowo dzięki niej będziemy mogli ostrzec inne pojazdy, zasygnalizować naszą obecność. W ostateczności też latarka pomoże nam w dotarciu do najbliższego mechanika lub miejsca, gdzie będziemy mogli uzyskać pomoc.

Jaką latarkę zabrać w podróż?

Oczywiście w nagłej sytuacji każda latarka jest dobra. Lepiej jednak mieć sprawdzony model, który nie zawiedzie nas w trudnej chwili. Latarki Ledlenser sprawdzą się w tej roli idealnie. Do wyboru mamy np. latarkę Ledlenser I4 czy latarkę Ledlenser I6, które charakteryzują się kompaktowym rozmiarem. Bez problemu znajdziemy na nie miejsce. Natomiast latarka Ledlenser K2 to model brelokowy, który możemy mieć zawsze przy sobie, nie tylko podczas podróży. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy latarka ma baterie lub mieć przy sobie zapas.

Jak umilić sobie podróż – czyli wyposażenie przydatne, ale nie konieczne

Podczas podróżowania, a w szczególności długich wycieczek, warto zabrać ze sobą do samochodu ulubioną płytę. Umili ona długi czas jazdy. W samochodzie dobrze też wozić butelkę z wodą, a także mapę w wersji papierowej. Mimo iż w większości korzysta się obecnie z nawigacji samochodowej, dobrze mieć także dodatkowe zabezpieczenie w razie, gdy nawigacja się popsuje. Szczególnie w przypadku, gdy odwiedzamy dalekie rejony, których nie znamy. 

Dodatkowe paliwo może uratować podróż

Gdy wybieramy się w podróż, nie zakładamy, że zdarzy się nieplanowana sytuacja, warto być jednak na takie przygotowanym. Latarka w samochodzie, a także zapas paliwa mogą okazać się bardzo przydatne. Wymiana koła w ciemności, czy brak możliwości zatankowania w momencie, gdy kończy się nam paliwo to nieprzyjemne okoliczności. Dodatkowy kanister w bagażniku i poręczna latarka nie zmienią wiele w pojemności naszego bagażu, a dzięki nim możemy bezpiecznie dojechać do celu.

Prawidłowo zaplanowana podróż może być przyjemna, jednak przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy, czy mamy na wyposażeniu niezbędne akcesoria. Życzymy, by dodatkowe paliwo nie musiało być wykorzystywane, a latarka posłużyła już na urlopie zamiast w trakcie podróży, jednak bezpiecznie jest być gotowym na niespodziewane.

Redakcja