Atrakcje toru Silesia Ring

Przejażdżki na torach wyścigowych z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i często wybierane, jako prezent dla tych, którzy pasjonują się motoryzacją i szybką jazdą. Tylko bowiem na torze wyścigowym każdy może rozwinąć duże prędkości, wykorzystując w pełni potencjał samochodu, z równoczesną pewnością, że nie naraża na wypadki osób postronnych. Zauważyć można, że wynajem szybkich samochodów staje się nie tylko coraz popularniejszy, ale również i tańszy. Gdzie zatem szukać najlepszego toru wyścigowego?

Tor wyścigowy Silesia Ring

Na uwagę zasługuje najnowszy i najnowocześniejszy tor wyścigowy w Polsce – Silesia Ring. Znajduje się w Kamieniu Śląskim, odległym o 30 km od Opola i 8 km od autostrady A4. Ze względu na świetną lokalizację, tor Silesia Ring idealnie nadaje się na zorganizowanie nie tylko wszelkich eventów i imprez sportowych, ale również spotkań firmowych i integracyjnych.

Charakterystyka toru

Pod względem długości nitki głównej toru, Silesia Ring plasuje się na drugim miejscu w Polsce. Długość ta wynosi 3636 metrów. Tor składa się z 15 zakrętów, w tym 9 prawych i 6 lewych. Najdłuższa prosta liczy 730 metrów, natomiast długość prostej startowej to 560 metrów. W najwęższym miejscu tor ma szerokość 12 metrów. Bezpieczeństwo na torze zapewniają bariery energochłonne oraz pułapki żwirowe. W korzystaniu z toru nie przeszkadza padający deszcz, gdyż cała nitka toru posiada odwodnienie liniowe. Dodatkowo tor wyposażony jest w precyzyjny pomiar czasu, który z powodzeniem stosowany jest w większości wyspecjalizowanych torów na świecie.

Silesia Ring to aż 7 możliwych konfiguracji toru, dzięki którym możliwe jest odbywanie się kilku imprez równocześnie.

Zaplecze konferencyjno-usługowe

Tor Silesia Ring jest jednym z bardzo niewielu obiektów, posiadającym zaplecze konferencyjno-usługowe, dzięki któremu miejsce to staje się bardzo atrakcyjne dla osób, planujących np. zorganizowanie konferencji czy spotkania biznesowego. Komfortowe warunki zapewnia nowoczesna sala konferencyjna z przeszkloną elewacją, która daje wspaniały widok na tor wyścigowy. Warto dodać, że budynek może pomieścić około 150 osób. Wyposażony jest w klimatyzację, windę oraz przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Przebywający w budynku, mają możliwość skorzystania z sali eventowej, VIP roomu, pomieszczeń biurowych, szatni, toalet, a nawet pokoju dla matki z dzieckiem. Mieści się tu również 18 wiat garażowych i wieża startowa.

Hotel, restauracja i lotnisko

Tuż przy torze wyścigowym znajduje się hotel Aviator, który oprócz tego, że oddaje do dyspozycji 36 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz w dwóch apartamentach, pozwala na organizację imprez na świeżym powietrzu. Pokoje są nowocześnie wyposażone i komfortowe, a w apartamentach goście mają do swojej dyspozycji aneksy kuchenne. Dostępna jest również restauracja i kawiarnia.

Na terenie kompleksu Silesia Ring jest również czynne lotnisko, przystosowane do startu małych i średnich samolotów, śmigłowców i wiatrakowców.

Dodatkowym atutem toru Silesia Ring jest malownicze otoczenie, sąsiedztwo lasów i rzadkich zwierząt.

Redakcja