Skoda Fabia – parametry, popularność marki i nowe modele na rynku

Skoda Fabia to miejski model segmentu B, który pojawił się na rynku w 1999 roku. Ta czeska marka zastąpiła tym samym inny model- Felicię.

Skoda Fabia – parametry, spalanie, dane techniczne

Ten model Skody jest silnie powiązany z innymi modelami Volkswagena. Jest to samochód posiadający tę samą platformę podłogową co Audi A3 oraz Seata Leon – VW Group PQ25.
Skoda posiada wersję pięciodrzwiową i kombi. Pierwsza generacja była dostępna także w wersji sedan.

Skoda Fabia – popularna marka samochodu

Skoda to samochód cieszący się popularnością. Jak wskazują producenci – od momentu pojawiania się na rynku sprzedało się ponad 3,5 mln egzemplarzy tego samochodu. W Polsce jest to jeden z najbardziej popularnych samochodów, co potwierdzają opinie kupujących.

Skoda Fabia została uznana za samochód 2007 roku w Serbii, a w plebiscycie „What Car?” została wybrana Samochodem Roku 2015.

Klienci i znawcy tematu wskazują,że pierwszy model Skody nie cieszył się popularnością wśród części klientów, ponieważ był… brzydki. Potem zmienił się jej wygląd, zdaniem wielu – na lepsze.

Nowoczesna Skoda -co posiada i czym się wyróżnia?

Od niedawna pojawił się nowy model Skody – z fabryki w Mlada Boleslav wyjechała Skoda po modernizacji. Samochód przeszedł tzw. facelifting, co wpłynęło zarówno na wygląd,jak i kwestie związane z użytkowaniem i bezpieczeństwem.

Nowy model Skody na 2018 rok nie posiada już, jak wcześniejsze wersje, dzielonych przednich reflektorów. Zdaniem niektórych nie było to estetyczne i znacznie obniżało jakość samochodu. Innowacyjna wersja samochodu została wyposażona w przednie lampy o nowym kształcie ze zintegrowanymi lampami LED do jazdy dziennej (co jest standardem). Nową wersję odróżnia również zmodernizowany zderzak tylny, w którym zamontowano światła odblaskowe. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne,jak i wpływające na bezpieczeństwo w trakcie codziennego użytkowania.

Skoda na rok 2018 i na kolejne lata posiada również nowe koła, o sześciu nowych wzorach, w tym te o średnicy 18 cali. W wersji podstawowej są to 14-calowe koła.
W zakresie wyglądu wewnątrz zmiany są niewielkie, ale zwiększają komfort i wpływają na estetkę pojazdu. Poprawiono stylistkę zegarów, co, w opinie specjalistów, powoduje też lepszą czytelność dla kierowcy. Do deski rozdzielczej dodano nowe elementy – tj. listwy wykończeniowe o nowych wzorach. Tapicerka także uległa zmianie i posiada więcej wzorów,co także zwiększa estetykę.

Co istotne, modernizacja samochodu pozostała bez wpływu na obszerność. Duża regulacja foteli i przestrzeń z tyłu to znaczący atut, jeśli chodzi zarówno o wcześniejsze, jak i najnowsze wersje Skody.

Wersja kombi – plusy i minusy tego typu samochodu marki Skoda

Znawcy i miłośnicy samochodów wskazują, że ta wersja Skody Fabii wywiera pozytywne wrażenie. Jako całość – samochód jest spójny, dobry dla młodego kierowcy na co dzień. Nie zaleca się tej wersji do szybkiej jazdy, ale przestrzeń wewnątrz to dobre rozwiązanie w zakresie przewożenia np. bagażów. Do atutów wewnątrz można zaliczyć takie elementy jak: dobry system audio i duża pojemność. Ta wersja samochodu jest dobra także dla kobiet.

Skoda Fabia – ciekawostki na temat samochodu

Hasło reklamowe Skody brzmi „Simply clever”, – to znaczy „po prostu bystra”. Wskazuje to na względy techniczne samochodu, ponieważ jest on łatwy w obsłudze, a ponadto efektywnie się prezentuje.

W stosunku ceny do jakości Skoda jest uznawana za dobry wybór jeśli chodzi o markę samochodu na co dzień, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Redakcja