Sklep Yamaha – poznaj historię kultowych motocykli!

Wiele ludzi motocykle kojarzą właśnie z tą marką – Yamaha. Nie da się ukryć, ze jest to jedna z kultowych firm, którą zna cały świat. Motocykle z fabryki Yamaha są sprawdzone, pożądane i wciąż na topie. Warto poznać historię tej marki, gdyż jest naprawdę ciekawa. Obecnie sklepy Yamaha mają w swojej ofercie wiele nowych modeli, ale te najbardziej kultowe mają ogromną wartość i są w rękach prawdziwych kolekcjonerów. Jak więc zaczęła się cała historia tego kultowego koncernu? Cofnijmy się do 1955 roku!

Początki marki Yamaha – jak powstawały pierwsze motocykle?

Co ciekawe, Yamaha wystartowała ze swoim pierwszym motocyklem w momencie, gdy rynek był w bardzo ciężkim stanie. Japonia przeżywająca niesamowity wzrost ekonomiczny nie podzielała tego sukcesu w branży motocyklowej. Istniało tutaj 150 firm – w 1995 roku zostało ich tylko 40. 

Jednak Genichi Kawakami chciał podnieść klasę japoński motocykli i wprowadzić na rynek coś zupełnie nowego. Tak powstał legendarny model YA-1. Sam zamysł opierał się na wykorzystaniu powojennych maszynerii z mechanizmów śmigieł samolotowych. Po badaniach, a także oględzinach branży w Europie wypuszczono właśnie ten motocykl – YA-1. 

Z czego zasłynęła Yamaha w późniejszych czasach?

Sklep Yamaha na przestrzeni lat wypuszczał coraz nowsze projekty oraz pojazdy. Oprócz motocykli tworzono także wózki golfowe czy maszyny przemysłowe. Nie można także zapomnieć o początkach Yamahy w 1887 roku kiedy to firma tworzyła… instrumenty. Dopiero po sukcesie motocykla YA-1 firma rozdzieliła się na dwie osobne firmy. Tak więc sklepy Yamaha są znane zarówno z motoryzacji, jak i świetnych instrumentów. 

Wróćmy jednak do motocykli. W 1960 roku wypuszczono pierwszy model z silnikiem zaburtowym. Dziesięć lat później na rynku pojawił się motocykl czterosuwowy. Co ciekawe, w późniejszych latach rozwoju Yamaha postawiła także na poważniejsze projekty na znacznie większą skalę – pojazdy wodne oraz wysokowydajne silniki. 

Najbardziej kultowy motocykl oraz co obecnie posiada sklep Yamaha?

Nie można nie wspomnieć tu o najbardziej kultowym , docenianym i uznanym motocyklu – YZF-R1. Powstał on w 1998 roku. Wciąż jest bardzo popularny i został nawet nazwany motocyklem supersport tej dekady. To motocykl wyścigowy, który został specjalnie do tego opracowany. Stał się symbolem marki, który pokazywał, że jest ona naprawdę najlepsza. Obecnie sklepy Yamaha są wyposażone w wiele części i akcesoriów. Są bardzo popularne i dostarczają najlepszej jakości elementy do różnych pojazdów. Yamaha to także profesjonalna odzież oraz dodatki, które również charakteryzuje dbałość o wykonanie i wytrzymałość. Obojętne co kupisz spod szyldu marki – dostaniesz gwarancję jakości. Warto więc inwestować właśnie w takie produkty, które na przestrzeni lat zbudowały swoją wartość! Szczególnie przy motocyklach, kiedy ważne jest wykonanie oraz bezpieczeństwo. Nie można oszczędzać na pasji i własnym życiu – warto o tym pamiętać. 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.