srebrny peugeot 208

Peugeot 208 jest produkowany już od 2012 roku. Auto zostało wyprodukowane przez francuski koncern Peugeot. Projektantem samochodu Peugeot 2018 jest Pierre Authier. Ten samochód klasy małolitrażowej jest dostępny w dwóch wersjach 3-drzwiowej i 5-drzwiowej.

Ciężka konkurencja Peugeota 208

Małe samochody są obecnie modne i wciąż powstają coraz nowsze i lepsze ich modele. Mimo to, to VW Polo posiada najwięcej sprzedanych samochodów w tej klasie, ale Peugeot 208, Toyota Yaris i kilka innych modeli szybko pną się w górę w rankingach.

Rozmiar się liczy

Przyzwyczailiśmy się pisać, o ile większe samochody stają się z pokolenia na pokolenie, ale nie Peugeot 208. Peugeot 208 jest mniejszy niż jego poprzednik 207. W każdym przypadku, jeśli spojrzymy na samochód z zewnątrz. Jeśli chodzi o wnętrze samochodu, przestrzeń została ulepszona dla wszystkich siedzeń, a także w bagażniku. Teraz samochód mierzy poniżej 4 metrów, a dokładniej 3 965 milimetrów.

Dobra przestrzeń

To przede wszystkim wnętrze 208 pokazuje swoje zmiany. Peugeot na nowo zdefiniował, jak może wyglądać wnętrze małego samochodu, a ty albo je polubisz, albo nie. W małych samochodach większość producentów stara się tworzyć zgrabne kształty i dobrą ergonomię. Tutaj jest wszystko. Samochód ma ekran, który jest pośrodku konsoli i dlatego jest bardzo łatwo dostępny. Tam jest większość innych funkcji, które wymagają przycisków i elementów sterujących.

Peugeot 208 – Duże wnętrze

Ogólnie rzecz biorąc, 208 sprawia wrażenie przestronnego i ma przewiewny przedział. Jednym z powodów, że jest on przytulny, jest panoramiczne okno dachowe, które wpuszcza promienie słońca i sprawia, że w samochodzie jest jaśniej, ponadto szara tapicerka również sprawia, że samochód wydaje się optycznie większy niż gdyby tapicerka była np. czarna. Kierownica ma regulację w czterech kierunkach i można ją pociągnąć tak daleko, że można odjechać na siedzeniu kierowcy tak daleko, jak tylko trzeba. Poza tym przestrzeń z przodu i z tyłu jest porównywalna. Jest wystarczająco dużo miejsca dla kierowcy i 4 pasażerów. Bagażnik ma pojemność od 285 do 1 152 litrów, w zależności od konfiguracji foteli.

Środowisko

Można zapytać, czy problem ochrony środowiska jest prawdziwym problemem w walce z matką ziemią, czy też jest to tylko kwestia, którą się interesujemy, ponieważ bardziej ekologiczny samochód oferuje niższe ceny. Tak czy inaczej, Peugeot 208 stał się o 110 kg lżejszy od porównywalnej wersji swojego poprzednika, a chodzi przede wszystkim o zmniejszenie masy z powodu zużycia. Aby utrzymać dobry poziom zużycia paliwa i emisji, Peugeot oferuje szeroki wybór silników.

Francuzi mają dobre pomysły w zakresie wzornictwa, a do tego niewielu produkuje lepsze silniki w tej klasie. Wnętrze jest wynikiem nowego myślenia i idealnie nadaje się do takiego małego samochodu. Ponadto wszystkie funkcje jazdy są na miejscu.
Jednak w tym samochodzie brakuje czegoś, co dałoby poczucie, że rozwój cały czas trwa. Nie wystarczy tylko „nowe opakowanie” dla 207. Klienci oczekują czegoś więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here