trabant 1.8 quattro

Trabant 1.8 quattro uważany jest za jeden z najfajniejszych samochodów.
Jego wersja znacznie opiera się na trabancie 601 i choć pierwowzór wciąż w Europie jest tylko eksponatem to quattro jest użytkową wersją trabanta.

Parę słów o historii

W Rzeszowie można spotkać super sportową wersję trabanta produkowanego kiedyś w NRD. Ten samochód z 1.1 jednostką litrową od Volkswagena Polo trafił w ręce pana Arka, który pojazd przerobił i zrobił z niego najfajniejszą wersję Trabanta.

Na początku samochód rozwijał prędkość 39 km na godzinę, dzisiaj pojazd gna z prędkością 270 km na godzinę.

Jak to możliwe?

Samochód został znacznie zmodyfikowany, założono mu napęd na cztery koła i pod maskę włożono silnik, po licznych próbach i przymiarkach, z Audi TT 1,8 T o mocy 225 KM.
Na powyższe prace zużyto około 1,5 roku czasu. Zmieniono elektronikę, wydech, turbosprężarki, pompy paliwa oraz wtryski. Wszystkie te prace dały następujące osiągi:
– 0-100: 4,5 s
– 0-200: 15,5 s.

Trabant stał się szybki, ładny, elegancki, niesamowity i jedyny w swoim rodzaju.

Nie tylko prędkość

Pan Arek nie tylko postawił na prędkość Trabanta, znacznie zmodyfikował też hamulce przednie i założył nietypowe opony. Znowu Audi przyszło z pomocą, ponieważ użyte hamulce w Trabancie to wentylowane hamulce Audi 312 mm przód i 256 mm tył. Ponadto zamontowano stalowe felgi, na które założono super opony TOYO.

Do kabiny zamontowano klatkę i kubły i nagle zwykły enerdowski pojazd stał się super sportowym autem.

Wyścigowy Trabant

Po tym, jak powstało auto wyścigowe z Trabanta, można się tylko dziwić jak ten właśnie pojazd był rozwinięciem do innego małego i spokojnego auta AWZ P70. Właściciel Trabanta 1.8 quattro zapewnia, że wszystkie części użyte do tej właśnie sportowej wersji Trabanta pochodzą z Audi TT, że w tym wypadku została wykorzystana karoseria i zewnętrzny wygląd popularnego Trabanta. Jednak mimo to Trabant jest Trabantem tyle, że szybkim i wyścigowym i to bardzo fajnym Trabantem.

Dbając o relikty motoryzacji

Bardzo dobrze, że istnieją zapaleni fani motoryzacji, którzy potrafią tworzyć nowe wersja pojazdów na podstawie ich starszych odpowiedników. Samochody są liftingowane na zewnątrz, dzięki temu wyglądają tak, jakby dopiero co zjechały z linii produkcyjnej. Ponadto dodawane pod maskę i pod karoserię wszelkie dodatki tworzą pojazdy jedyne w swoim rodzaju.

Fajny Trabant 1,8 quattro jest samochodem wciąż udoskonalanym przez swojego właściciela i prawdopodobnie będzie wciąż unowocześniany. Dodawane do niego elementy stworzą samochód szybki, super wyścigowy i w miarę bezpieczny. Prawdopodobnie prędkość 270 km na godzinę zostanie jeszcze podniesiona, co sprawi, że Trabant będzie jeszcze szybszy.

Zabytkowe samochody mogą być fajne

Po określonych poprawkach wiele starych samochodów już nie produkowanych może uzyskać nowe życie. Fani motoryzacji starają się tworzyć pojazdy szybkie, nowoczesne w oparciu o stare karoserie i stare wzorce motoryzacyjne. Dzięki temu powstają samochody niesamowite połączone miłością do motoryzacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here