Najpopularniejsze modele BMW w Polsce

Samochody marki BMW są bardzo popularne w naszym kraju. Chociaż nie zawsze tak było. Kiedyś BMW kojarzyło się z gangsterami, mafią i podejrzanymi mieszkańcami osiedla. Na szczęście ten obraz marki się zmienił. Obecnie docenia się BMW za jakość, design oraz moc. Każdy może znaleźć model idealny dla niego. BMW produkuje różne samochody, od mniejszych po większe. Z mniejszą lub większa mocą silnika. Każdy może więc łatwo zdecydować się na design i osiągi dostosowane do jego potrzeb. Poznaj najpopularniejsze modele BMW w Polsce!

Używane BMW – czy warto je kupować? 

W Polsce na rynku wtórnym znajdziemy masę modeli BMW. To właśnie tutaj najwięcej osób kupuje swoje samochody. Jednak rynek wtórny zawsze wiąże się z ryzykiem. Zawsze decydując się na używane auto powinniśmy zadbać o jego jak najdokładniejsze sprawdzenie. Wizyta na stacji przeglądów pojazdów jest obowiązkowa! Dodatkowo powinniśmy sprawdzić wszystkie dokumenty, które właściciel posiada, sprawdzić auto czujnikiem lakieru oraz wyszukać w Internecie jego numer VIN. Te ostatnią czynność łatwo załatwimy z użyciem strony http://www.carvertical.com/pl/bmw-vin-decoder. Koniecznie sprawdź numer VIN! Możesz się z niego naprawdę dużo dowiedzieć. Ta wyszukiwarka jest dedykowana samochodom marki BMW.

BMW X5 – SUV klasy wyższej

Ten model BMW jest produkowany od 1999 roku. Dostępne są już cztery generacje tej serii. Najnowsza wyszła w 2018 roku. Model BMW X5 to świetne połączenie wygody dużego samochodu ze sportowym klimatem. W modelach występują 3 rodzaje silników: cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe. W najstarszych wersjach możemy znaleźć trzy wersje skrzyni biegów. Może być ona pięciobiegowa manualna lub automatyczna, albo też sześciobiegowa manualna. W najnowszych modelach stawia się na ośmiobiegową skrzynię automatyczną. Ceny aut z serii X5 oscylują w okolicach kilkunastu tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych za najnowsze modele z dobrym wyposażeniem.

BMW serii 7 – klasa luksusowa w klasyce

BMW 7 zadebiutowało w 1977 roku. Od tamtej pory to modele luksusowe tej niemieckiej marki. Obecnie mamy dostępnych sześć generacji tego samochodu. Najnowsza została wydana w 2015 roku. Pierwszy model BMW 7 został wyprodukowany w prawie 300 tysiącach egzemplarzy. W 1978 zajął drugie miejsce w plebiscycie Europejski Samochód Roku. Wszystkie modele w tej serii to czterodrzwiowe sedany. Mają jednak różne silniki i opcje skrzyni biegów. W nowszych modelach możemy trafić nawet na 12 cylindrów i 8 biegów w automacie. Każda seria ma swoje wyjątkowe zalety. Warto skupić się tu na pięknym designie oraz osiągach. Niejedna osoba zakocha się właśnie w BMW serii 7.

Te dwa modele BMW to jedynie mały urywek tego, co ma nam do zaoferowania niemiecka marka. Jeśli szukasz idealnego auta dla siebie, to zainteresuj się modelami BMW. Każdy znajdzie tutaj samochód dostosowany do swoich potrzeb.

Redakcja