Closeup of Computer Screen With Address Bar of Web Browser

Sprawdzamy specjalnie dla was opinie o serwisie autobaza.pl

Serwisy do sprawdzania historii pojazdu stały się popularne w ostatnich latach. Wiele osób z nich korzysta i dzieli się swoimi doświadczeniami. Wśród nich pojawiają się opinie o autobaza, które dla was sprawdzimy.

Sprawdzenie VIN na autobaza

Historia serwisu jest długa, gdyż firma istnieje niemal od 20 lat! Przez ten czas nieustannie się rozwijała i poszerzała zakres danych oferowany użytkownikom.

A jakie usługi oferuje autobaza?

Przede wszystkim są to raporty historii pojazdu generowane tylko i wyłącznie na podstawie jednej danej, tzn. nr VIN.

Wystarczy wpisać numer w odpowiednie pole na stronie, poczekać kilka sekund na weryfikację w bazach danych aby uzyskać informacje dotyczące zawartości raportu…

Taka wstępna informacja pozwala ocenić zawartość raportów, a mianowicie czy informacje w nim zawarte będą dla nas interesujące.

Opinie o autobaza jednoznacznie mówią, iż jest to bardzo pomocna funkcja, a użytkownicy dzięki niej wiedzą czego spodziewać się w raporcie. Nie kupują przysłowiowego kota w worku, tylko dokładnie wiedzą za co płacą.

Powyższy przykład dokładnie obrazuje dane zawarte w raporcie. Można z niego wyczytać, że w raporcie dotyczącym Opla Astra znajdziemy:

• informacje o przebiegu auta;

• archiwalne zdjęcia pojazdu;

• historię internetową (wpis dotyczący historycznych ogłoszeń sprzedaży tego pojazdu);

• sprawdzenia aż w 15 bazach pojazdów skradzionych;

• rok modelowy produkcji;

• wszystkie opcje wyposażenia;

• informacje o producencie;

• tzw. procedury serwisowe, które stanowią pomoc w oszacowaniu przyszłych wydatków dotyczących pojazdu, oraz pokazujące usługi serwisowe jakie do tej pory powinny być wykonane przy aucie.

Co ważne – cena raportu zależna jest od ilości znalezionych danych. Im droższy raport, tym więcej jest w nim informacji o historii pojazdu. I to wszystko otrzymamy tylko i wyłącznie dzięki wpisaniu numeru vin na stronie autobaza.pl…

Samo sprawdzenie baz danych trwa niecałą minutę. Generowanie raportu może potrwać kilka minut. Lecz o jego wygenerowaniu zostaniemy poinformowani mailowo.

Link z maila przenosi do strony logowania na konto klienta, na którym to dostępny jest raport. Opinie o autobaza.pl mogą sugerować, że ta cześć może być niezrozumiała dla użytkowników, gdyż myślą, że raport przesyłany jest na adres e-mail.

Tak nie jest. Na adres e-mail przychodzi jedynie powiadomienie o dostępnym na koncie raporcie. Klikając w link przenosimy się na stronę logowania. Należy wtedy podać adres e-mail wpisany podczas zakupu raportu oraz hasło przesłane wcześniej na ten sam adres e-mail.

Raporty vin autobaza stanowią ogromną pomoc przy zakupie samochodu używanego. Stanowią źródło informacji o pojazdach z rynku wtórnego.

Oferta dodatkowych raportów od autobaza

Oprócz sprawdzenia historii pojazdu z naszego rodzimego rynku, sprawdzimy również historię pojazdu z USA, Belgii i Holandii. Jeżeli historia pojazdu sięga terytorium Niemiec czy Francji to również zostanie to odnotowane w raporcie.

I tak będziemy mogli prześledzić zdarzenia czy przebiegi w poprzednich krajach pobytu pojazdu, jeżeli zostały tam odnotowane i wpisane do baz, do których autobaza ma dostęp.

Dane z Francji czy Niemiec zostały wprowadzone stosunkowo niedawno i niektóre opinie o autobaza mogą ich jeszcze nie uwzględniać.

Autobaza dysponuje również całkiem dużymi zasobami danych o samochodach z rynku amerykańskiego. Dzięki danym z NMVTIS w raportach historii pojazdu z USA znajdziemy historię własności, tzw. tytuły przyznane aucie i ewentualne odnotowane w NMVTIS incydenty drogowe.

Procedury serwisowe

Na koncie użytkownika autobaza, nieodpłatnie pojawi się również raport dotyczący procedur serwisowych.

Po uzupełnieniu deklarowanego przez sprzedawcę przebiegu pojazdu otrzymamy wykaz czynności, które powinny zostać wykonane przy samochodzie w przeszłości oraz wykaz czynności, które będą do wykonania w niedalekiej przyszłości.

Ponadto możemy zobaczyć wycenę potrzebnych części i tzw. “robocizny”:

Pozwoli to oszacować opłacalność zakupu pojazdu i uświadomi kupującemu dodatkowe nakłady finansowe, niezbędne do poniesienia w celu dalszego bezpiecznego użytkowania pojazdu.

Sprawdzanie zastawów sądowych

Ważnym, acz często pomijanym elementem sprawdzenia pojazdu jest zweryfikowanie, czy na pojeździe nie został ustanowiony zastaw sądowy.

Dlaczego to takie ważne? Bo zakup pojazdu obciążonego takim zestawem będzie się wiązał z koniecznością spłaty obcego zadłużenia lub utratą zakupionego pojazdu. Sprawa będzie z góry przegrana i dowodzenie oszustwa sprzedawcy nic nam nie da.

Polskie prawo uznaje, iż to na kupującym ciąży obowiązek dokładnego sprawdzenia pojazdu. Czy nie pochodzi z kradzieży oraz czy nie został na nim ustanowiony zastaw sądowy…?

Weryfikacja trwa 24 godziny ale jest dokonywana jedynie w dni robocze. Więc jeżeli wyślemy zapytanie w piątek, to odpowiedź otrzymamy dopiero w poniedziałek.

Podsumowanie

Podsumowując serwis jest znany i ceniony na rynku. Autobaza zawiera bowiem dane, jakich nie znajdziesz nawet w CEPIKu.

Warto z niego skorzystać, szczególnie że jest to łatwe szybkie i przyjemne. Informacje jakie otrzymamy mogą uratować nas przed zakupem pojazdu z ukrytymi wadami i zaoszczędzić nam nerwów, straty pieniędzy i innych nieprzyjemności.

Nie warto żałować kilkunastu, czy kilkudziesięciu złotych na wykupienie raportu bo zakup trefnego pojazdu może okazać się katastrofalny w skutkach. Są opinie o autobaza, które to potwierdzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here