Renault Clio – popularny francuski kompakt

Nowy Renault Clio to świeża odmiana w klasie małych samochodów. Nie jest tak duży, jak VW Golf, ale z wymiarami zewnętrznymi i wewnętrznymi jest wystarczająco dobry, aby funkcjonować jako pełnowartościowy samochód. Samochód z łatwością pomieści kierowcę i czworo pasażerów. Wysokie osoby mogą jednak mieć mało miejsca na nogi. Bagażnik jest mały, ale pojemny. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, możemy również tylne siedzenia obalić na dół i stworzyć większa przestrzeń na bagaż. Łatwy w obsłudze Clio świetnie się prezentuje z ładnymi liniami i detalami, które odróżniają go od zwykłego małego samochodu. Renault CLIO jest jednym z najładniejszych w klasie małych samochodów. Samochód ma dobre wspomaganie kierownicy, dzięki czemu żaden zakręt nie będzie problemem. Clio jeden z najbardziej komfortowych i bezpiecznych małych samochodów. Ponadto nowe Renault Clio to na pewno nie jest typowy model małego samochodu, jest trochę większy, dzięki czemu nasz komfort jazdy też jest większy. Oczywiście małe samochody niosą ze sobą zarówno wady, jak i zalety.

Wygląd zewnętrzny Renault Clio

Na pierwszy rzut oka nowy model CLIO może wydawać się trzydrzwiowym samochodem. Jednak nic bardziej mylnego. Klamki tylnych drzwi zostały po prostu umieszczone przy szybie. To rozwiązanie może się wiązać z pewnymi niedogodnościami, jeśli chcesz, żeby małe dzieci siedziały z tyłu, mogą mieć problem, żeby samemu wsiąść do samochodu.

Recenzja

W tej klasie umiejętności jazdy nie mają specjalnego priorytetu, cechy nowego Clio są bardzo dobre. Pod maską samochodu jest maleńki silnik benzynowy o pojemności zaledwie 900 metrów sześciennych, czyli taki, który jest używany w średniej wielkości motocyklach. Trzy cylindry działają zaskakująco dobrze, nie nadmiernie. Skrzynia biegów ma tylko pięć stopni, ale jest stosunkowo wąska i precyzyjna. Hałas silnika jest charakterystyczny i dość trudny do zamaskowania.

Nowinki techniczne zastosowane w Renault Clio

Renault, podobnie jak Citroën, zachowało niektóre z jego specjalności. Nowy model Renault CLIO nie jest uruchamiany kluczem, ale kluczową kartą. Nie jest to szczególnie praktyczne do zawieszenia na uchwycie na klucze, ale faktyczny rozruch samochodu można wykonać, jeśli masz kartę w kieszeni. Otwieranie i zamykanie za pomocą karty w kieszeni i naciskanie przycisku na rączce było co najwyżej funkcją, która była nieco niestabilna, ale prawdopodobnie powinna być możliwa.

Renault Clio 2018 – Podsumowanie

Konstrukcja i design samochodu pozwala na wybaczenie niektórych rzeczy, takich jak fakt, że samochód jest jednym z niewielu współczesnych samochodów, które nie mają sterowanych elektrycznie tylnych szyb. Z przyjemną charakterystyką jazdy, skąpy i malutki mały silnik benzynowy pod maską w powłoce, która zdecydowanie się wyróżnia, Renault CLIO w łatwy sposób może nas zauroczyć. Jak sugeruje pierwsze wrażenie, nowy model tego samochodu z dobrym wyposażeniem jest postrzegany jako rewolucja w porównaniu do poprzednika. Warto również dodać, że CLIO jest modelem samochodu, który jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o ochronę przed korozją, tak więc żadna rdza mu niestraszna.

Redakcja