Naprawa wałów napędowych – wszystko, co musisz wiedzieć

Niekiedy podczas przeglądu samochodowego kwestia stanu technicznego wału napędowego jest pomijana. Za co odpowiada ten element samochodu? Czy warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny? Na czym polega jego naprawa? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Zasada działania wału napędowego

Wały napędowe są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych samochodu. Do ich uszkodzeń dochodzi najczęściej w wyniku długotrwałej eksploatacji auta. Nie wszyscy wiedzą, że wał napędowy występuje nie tylko w samochodach osobowych, ale także w innych pojazdach np. maszynach i innych urządzeniach.

Wał napędowy jest jednym z elementów układu napędowego pojazdu, który jest napędzany na tylną oś lub wszystkie cztery koła. Jego zadanie polega na przeniesieniu momentu obrotowego z miejsca jego wygenerowania (silnik) do miejsca docelowego, czyli kół samochodu.

Przede wszystkim wał znajduje się w pojazdach osobowych z napędem na cztery koła lub wyłącznie na tył. Ten element znajduje się również m.in.: w samochodach dostawczych, ciężarowych, maszynach rolniczych, przemysłowych, hutniczych.

Czy warto regenerować wały napędowe?

Uszkodzenie wału napędowego objawia się w różny sposób. Jeżeli usłyszysz wibracje, drżenie, dudnienie, buczenie, stukanie lub inne nietypowe dźwięki w Twoim samochodzie istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że mógł on ulec uszkodzeniu. Najlepiej jest reagować jak najszybciej, ponieważ bagatelizowanie problemu może doprowadzić do trwałych uszkodzeń wału lub nawet konieczności wymiany tego elementu na nowy. W drugim przypadku wiąże się to z większymi kosztami niż naprawa. Jeżeli tylko usłyszysz któryś z powyższych objawów niezwłocznie udaj się na regenerację wałów napędowych.

Warto w tym celu wybrać się do firmy, która profesjonalnie zajmie się takim problemem. Takiewały.pl to zespół specjalistów, który może pochwalić się specjalistyczną wiedzą i dużym doświadczeniem w realizacji wielu zleceń. Profesjonaliści zajmą się diagnostyką problemu, czyszczeniem elementów, a jeśli będzie taka potrzeba części zostają wymienione i zabezpieczone specjalnymi preparatami. Regeneracja jest ekonomicznym i szybkim rozwiązaniem, a ponadto przedłuża żywotność wału.

Na czym polega regeneracja wału napędowego?

Regeneracja wału napędowego zaczyna się od demontażu wszystkich elementów. Następnie wykwalifikowana osoba dokonuje dokładnej diagnozy problemu. W tym celu najczęściej stosuje się zabiegi piaskowania i śrutowania. Następnym etapem jest wymiana zniszczonych elementów na nowe. Najczęściej dochodzi do  uszkodzeń podpory, półosi, krzyżaków, przegubu czy gumowych uszczelek. Po zamontowaniu nowych elementów wał poddaje się wyważeniu. W ten sposób sprawdza się, jak wał zachowuje się po jego ponownym zamontowaniu w samochodzie. Dobrze przeprowadzona regeneracja wałów napędowych jest bardzo skutecznym zabiegiem.

Regeneracja wałów napędowych – gdzie oddać samochód?

Regeneracja wałów napędowych jest bardzo skutecznym zabiegiem pod warunkiem, że wykonuje go wykwalifikowana i doświadczona osoba. Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu lub okolicach polecamy oddać swój pojazd w ręce profesjonalistów z Takiewały.pl. Zespół pracowników zajmuje się nie tylko naprawą wałów napędowych, ale także ich produkcją.

Takiewały.pl zakupisz również:

  • Wały napędowe do ciężarówek;
  • Wały napędowe do autobusów;
  • Wały napędowe do samochodów osobowych, dostawczych i terenowych
  • Wały napędowe do maszyn rolniczych;
  • Wały napędowe do pojazdów szynowych;
  • Wały napędowe do koparek… i wiele innych!

Firma specjalizuje się w produkcji i regeneracji wałów napędowych. Z tego względu nie ma lepszego miejsca do naprawy tego elementu od Takiewały.pl!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.