Motoryzacja powraca na tereny FSO

W zrewitalizowanych pofabrycznych halach FSO na terenie nowo wybudowanego centrum Global Expo za kilka dni odbędzie się wielkie motoryzacyjne święto – jubileuszowa, dziesiąta odsłona największych targów flotowych w Polsce – Fleet Market 2018. Podczas imprezy, 21 listopada, zaprezentowanych zostanie blisko 200 samochodów osobowych i dostawczych przeznaczonych dla biznesu, w tym auta luksusowe z segmentu premium i ekologiczne z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Nie zabraknie też motoryzacyjnych premier. Po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane Audi Q3, Fordy Focus Active i Transit Custom Hybrid, Hyundai i30 Fastback N, Jeepy Cherokee i Renegade, KIA ProCeed, Lexusy ES i UX, Peugeot Partner VAN, Renault Kadjar, SEAT Tarraco, Skoda Fabia Monte Carlo, Toyoty Camry i Corolla Touring Sports, Volkswageny e-Crafter i T-Cross, Volvo V60 oraz ZD D2S. Spotkanie odbędzie się w centrum Global Expo przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.

– Motoryzacyjna historia terenów FSO, na których powstało centrum Global Expo doskonale wpisuje się w charakter Fleet Market. Tym bardziej cieszy fakt, że mamy możliwość organizacji w naszym obiekcie największych targów biznesowo-motoryzacyjnych w Polsce. Jestem przekonany, że przestronna hala i możliwości techniczne obiektu, dzięki którym na teren Global Expo swobodnie mogą wjechać nawet ciężkie pojazdy, zapewnią wystawcom swobodne warunki do prezentacji aut dla biznesu – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

Fleet Market skupia przedstawicieli sektora MŚP, a także dużych, międzynarodowych korporacji, którzy w jednym miejscu mogą znaleźć wszystko, co potrzebne jest do zarządzania samochodami w firmie. Oprócz ekspozycji około 200 aut dla biznesu i licznych premier samochodowych, targi Fleet Market stanowią platformę wymiany wiedzy dla firm w zakresie aspektów prawnych i podatkowych, kwestii związanych z zakupem aut firmowych, elektromobilności, amortyzacji czy odsprzedaży.

– Przed laty zaczynaliśmy od wydarzenia organizowanego w hotelu, w którym wzięło udział kilkuset uczestników. Obecnie świętujemy już 10. edycję, a targi Fleet Market gromadzą tysiące uczestników biznesowych z całej Polski. Przez ten czas znacząco rozwinęliśmy je pod każdym względem, dzięki czemu dziś w Polsce możemy pochwalić się targami motoryzacyjnymi dla klienta biznesowego na miarę imprez odbywających się w Genewie czy Paryżu. Myśląc o dalszym rozwoju Fleet Market zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji na nowo wybudowane Global Expo. Nowocześnie wyposażony obiekt, większa powierzchnia wystawiennicza, jaką zapewnia centrum i dogodny dojazd zarówno dla gości spoza stolicy, jak i z Warszawy były zasadniczymi argumentami, które przemawiały za tą zmianą – mówi Małgorzata Mikołajczyk, dyrektor targów Fleet Market.

Fleet Market to jedna z pierwszych imprez, która odbywa się w nowoczesnym Centrum Global Expo. Obiekt został wybudowany w ramach rewitalizacji części dawnych terenów FSO na Żeraniu i otworzył się z początkiem listopada br. Dzięki największej w stolicy hali wystawienniczej pod jednym dachem i wykorzystaniu parametrów użytkowych dawnych hal, Global Expo pozwala na organizację nawet niestandardowych imprez, w tym też takich, które dotychczas nie mieściły się pod dachem. Częścią Global Expo jest będzie też piętro konferencyjne z dużą salą na eventy i przestrzenią na mniejsze konferencje. W kolejnych etapach uruchomiona zostanie restauracja na 300 miejsc i parking na 1400 aut. Docelowo w ramach kompleksu powstanie też hotel ze 150 pokojami, należący do jednej z największych sieci hotelowych.

Więcej na www.globalexpo.pl.

Redakcja