Wycieraczki to niezwykle istotny element w samochodzie. Bez nich jazda w czasie deszczu może okazać się praktycznie niemożliwa, dlatego tak ważne jest to, aby były one w dobrym stanie. Co zatem zrobić, jeśli ten element ulega zniszczeniom?

Wycieraczki w samochodzie

Oczywiście nie każdy samochód posiada takie same wycieraczki. Jak wiadomo ich rodzaj zależy głównie od modelu pojazdu. Najnowsze samochody wyposażone są w najwyższej jakości elementy, które znacznie lepiej pomagają w walce z deszczem. Głównym zadaniem wycieraczek w samochodzie jest przede wszystkim poprawa widoczności. Na skutek silnych opadów przednia czy tylna szyba może zaburzać widoczność. Kierowca, chcąc poprawić sobie komfort jazdy używa ich, aby pozbyć się nadmiaru wody, jaki gromadzi się na szybach. Uszkodzone lub zużyte wycieraczki mogą działać w nieprawidłowy sposób. Przede wszystkim mogą słabo zgarniać wodę, co może znacznie pogorszyć komfort jazdy. Logiczny jest fakt, że z czasem sprzęt ten szybko się zużywa. Dlatego też zachodzi konieczność jego wymiany na nowy. Ceny wycieraczek są bardzo zróżnicowane. Ogromny wpływ na to ma przede wszystkim model samochodu. Im droższy pojazd, tym wycieraczki będą niestety droższe. Tak naprawdę wymiana wycieraczki to nic trudnego. Wystarczy bowiem postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Jak wymienić wycieraczki?

Wymiana wycieraczek powinna nastąpić wtedy, gdy kierowca zauważy, że pióra nie są w stanie odbierać nagromadzonej wody lub zaczynają piszczeć. Jest to znak, że wycieraczki są już zużyte i należy zakupić nowe części. Wycieraczki, które zaczynają skrzypieć powinny być sygnałem dla kierowcy. Na początek konieczne będzie usunięcie starych wycieraczek. Podnosząc delikatnie ramiona w górę należy odgiąć wycieraczki i pociągnąć za dźwignię. Przede wszystkim należy być ostrożnym, gdyż gwałtowne ruchy mogą spowodować, że porysowana zostanie przednia szyba pojazdu. Czynność ta nie wymaga ogromnych pokładów siły. Wystarczą delikatne ruchy i można już ściągnąć wycieraczkę. Jeśli takowa zostanie już zdjęta, kolejnym krokiem będzie zamontowanie nowo zakupionego sprzętu. Zanim będzie można przystąpić do wymiany pióra wycieraczki, należy dokładnie sprawdzić sprzęt przed zakupem. Na opakowaniach wycieraczek powinny być zamieszczone informacje o tym, do jakich modeli samochodów są one przeznaczone. Podczas zakupów warto jest opierać się na tych danych. Aby można było prawidłowo wymienić pióro wycieraczki, konieczne do tego będzie użycie adaptera. Kiedy znajdzie się on w tak zwanym metalowym haku, można delikatnie umieścić tam nową wycieraczkę. Ciche kliknięcie będzie oznaczało, że element został prawidłowo zamontowany. Następnie należy delikatnie opuścić ramiona na przednią szybę pojazdu. Tak naprawdę osoby, które wprawione są w wymianie tych elementów powinny wykonać to zadanie w przeciągu 10 minut. Jeśli chodzi o tylnie wycieraczki, to wskazana jest wymiana całego elementu. Bardzo często za nieprawidłowe funkcjonowanie w tym przypadku odpowiada zużyta sprężyna dociskowa, dlatego też wymiana samych piór nic nie da. Koszt wymiany tego elementu nie jest dużo wyższy. Jednak aby uniknąć szybkiego zużycia wycieraczek należy przede wszystkim o nie dbać. Kupując elementy dobrej jakości możemy zagwarantować sobie, że będą one zdecydowanie dłużej funkcjonować. Przede wszystkim nie należy włączać wycieraczek na sucho. Zabrania się również usuwania za ich pomocą szronu. W takim wypadku należy poczekać, aż szyba zostanie nagrzana i lód się roztopi. Nie jest wskazane również odrywanie siłą wycieraczek od zamarznięte szyby. Oczywiście zaleca się wymianę wycieraczek raz w roku. To spowoduje, że będą one przez cały czas prawidłowo funkcjonować.

Wycieraczki są naprawdę pomocne podczas ulewnych deszczów. Zatem jeśli kierowca zauważa pierwsze oznaki ich zużycia, powinien poważnie zastanowić się nad kupnem nowych elementów. Warto jest również wybierać produkty nie z najniższej półki. Tani sprzęt może okazać się wadliwy lub będzie źle spełniał swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here