Jak wybrać opony do auta?

Najczęstszym błędem, jaki popełniają kupujący opony, jest wybór opon wyłącznie na podstawie ceny. Oto lepszy sposób na podejście do procesu zakupu opon. Zacznij od uszeregowania następujących cech opon według ważności: przyczepność, zużycie bieżnika, hałas, komfort prowadzenia / komfort jazdy i gwarancja. Jeśli jednak masz naprawdę napięty budżet, być może będziesz musiał zadowolić się nieco mniejszą ilością priorytetów i porzucić resztę.

Zestaw opon

Ranking priorytetów to świetny pierwszy krok, jeśli kupujesz zestaw czterech opon. Ale jeśli kupujesz tylko dwie opony, to w tym wypadku nieco inaczej mają się sprawy. W takim przypadku musisz kupić dwie nowe opony pasujące do pozostawionych opon. Kup nowe opony z bieżnikiem, który jest jak najbardziej zbliżony do dwóch starych opon. Dopasuj także oceny trakcji. Niedopasowanie nowych i starych opon może powodować nierównomierne hamowanie i niestabilność na zakrętach.

Dane różnych marek

Zawsze dobrze jest sprawdzić obiektywne dane dotyczące różnych marek opon przed zakupem. Kupowanie online może zaoszczędzić pieniądze. Ale należy wziąć pod uwagę kilka wad. Po pierwsze, wysyłka może potrwać do tygodnia. Następnie musisz je odebrać, musisz spakować opony do pojazdu i zapłacić lokalnemu wulkanizatorowi za ich zamontowanie. Jeśli nie chcesz kupować opon przez Internet lub potrzebujesz ich od razu, kupuj w lokalnym sklepie z oponami. Poinformuj sprzedawcę o swoich najważniejszych priorytetach i budżecie. Następnie wybierz dwie lub trzy opony spełniające Twoje kryteria. Następnie poproś sprzedawcę o podanie „gotowych” cen dla każdego wyboru. Jeśli nie chcesz gwarancji, powiedz to z góry.

tradetrans.pl

Redakcja

One thought on “Jak wybrać opony do auta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.