Jak wybrać najlepsze opony zimowe?

Z pewnością, gdy zbliża się zima, wiele osób zastanawia się, jakie opony będą najlepiej spełniały swoją rolę. Z pozoru mogłoby się wydawać, że podjęcie odpowiedniej decyzji wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednakże wystarczy przeanalizować pewne sprawy i wybrać opony zimowe, które będą spełniały nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w czasie jazdy jest dosyć ważne.

Jakie opony zimowe cechują się najkrótszą drogą hamowania?

Na samym początku warto wspomnieć, że przede wszystkim powinnyśmy zwracać uwagę na etykiety, które znajdują się na oponach. Z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziemy na nich komunikaty, które poinformują nas o hamowaniu na mokrej powierzchni.
Jeżeli dysponujemy niemałym kapitałem i stawiamy na jakość, wtedy warto wziąć pod uwagę opony klasy A, które są najlepsze spośród wszystkich dostępnych. Dla aut osobowych najgorszym wynikiem będzie klasa F, która charakteryzuje się tym, że ma drogę hamowania dłuższą o 18 metrów niż klasa A. Mowa tutaj jest o prędkości 80 km/h. 

Czym powinny wyróżniać się najbardziej komfortowe opony na zimę?

Opona, która jest komfortowa, powinna cechować się cichą pracą. Tego typu koła nie wpadają w żadne wibracje, przez co nie powodują hałasu w kabinie. W tym momencie z pewnością nasuwa się pytanie, jaki model opon będzie najlepiej pełnił swoją funkcję. Otóż krótko mówiąc, cichy model posiada symbol jednej fali oraz wartość na poziomie 67 bądź 68 dB. Wszystkie te informacje oczywiście widnieją na etykiecie.

Najlepsze opony zimowe

Z pewnością każdy zastanawia się, jakie są najlepsze opony zimowe. Otóż przede wszystkim warto spojrzeć na testy opon, które są realizowane przez czołowe organizacje. Do takich organizacji zaliczamy między innymi ADAC, Auto Bild, Auto Zeitung oraz ACE. Należy wspomnieć, że każda z tych organizacji stosuje inną metodykę badań, a więc warto zwrócić swoją uwagę na przynajmniej kilka dostępnych testów. Jeżeli to zrobimy, wtedy będziemy mogli wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.
Jeżeli nie chcemy porównywać testów, wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie przejrzenie rankingu popularności określonych modeli. W przypadku, gdy opona ma dobre oceny i świetne opinie, to znaczy, że nie może być niskiej jakości. W wielu przypadkach dosyć popularnym rozwiązaniem są opony klasy ekonomicznej. Jednak, zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto także przejrzeć opinie ludzi na forach internetowych, aby utwierdzić się w przekonaniu, że określony model spełni nasze oczekiwania.

Redakcja