Twój samochód nie zachęca do długich podróży i nie wygląda zbyt estetycznie? Zastanawiasz się co zrobić, aby odświeżyć i dokładnie wyczyścić mocno zabrudzony samochód? Przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą Ci uporać się nawet z najgorszym brudem.

Wybierz odpowiedni czas i miejsce

Jak wyczyścić samochód? Aby dokładnie odświeżyć wnętrze auta, potrzebujesz kilku wolnych godzin, odpowiednich środków, odkurzacza i, co najważniejsze – dobrej pogody, a nie zawsze myjni samochodowej https://nanoclinic.pl/mycie-premium/. Wyczyszczony pojazd musi dokładnie wyschnąć, aby nie unosił się w nim nieprzyjemny i przyprawiający o ból głowy zapach wilgoci, którego bardzo trudno się pozbyć. Znajdź miejsce, w którym będziesz mógł swobodnie oddać się sprzątaniu. Sam proces dokładnego czyszczenia jest dość długotrwały, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i kilka odpowiednich narzędzi:

• odkurzacz ze zmiennymi końcówkami,
• detergent myjący do deski rozdzielczej i innych elementów z tworzywa sztucznego,
• środek do pielęgnacji,
• proszek do mycia tapicerki,
• gąbki i ściereczki.

czyszczenie samochodu

Od czego zacząć? Najpierw odkurzanie

Porządkowanie warto rozpocząć od wyniesienia wszystkich zbędnych rzeczy – nagromadzonych paragonów, jednorazowych kubków i innych szpargałów, których miejsce jest albo w domu, albo w śmietniku. Gdy pozbędziesz się już wszystkich niepotrzebnych drobiazgów, możesz przystąpić do odkurzania. 

Najlepiej do tego sprawdzi się mały, ręczny odkurzacz ze smukłymi końcówkami, które dotrą w najmniejsze szczeliny, których nie brakuje wewnątrz auta. Pamiętaj, że nie możesz zwykłą plastikową końcówką odkurzać części lakierowanych, plastikowych lub drewnianych – mogą powstać rysy, które sprawią, że samochód nie będzie wyglądał zbyt estetycznie.

Co dalej? Teraz czas na czyszczenie

Jeżeli etap odkurzania masz już za sobą, czas na mycie na mokro. Jak wyczyścić auto na mokro? Przetrzyj zakurzone powierzchnie plastikowe lub drewniane mokrą ściereczką z mikrofibry. Warto użyć specjalnego mleczka do czyszczenia, dopasowanego do materiałów, z których wykonane są elementy wykończenia w Twoim samochodzie. Warto oddzielić mycie od nabłyszczania – stosuj dwa osobne środki czyszczące do obu czynności. Zobaczysz, że warto.

czystość samochodu

Jak wyczyścić tapicerkę?

Teraz musisz już tylko zabrać się za czyszczenie tapicerki. Jest to najbardziej pracochłonna część sprzątania wnętrza samochodu. Do tapicerek wykonanych z weluru lub klasycznych tkanin można użyć pianki. Takim środkiem spryskuje się zanieczyszczone miejsce i po wyschnięciu wystarczy je odkurzyć – brud pod wpływem detergentu zmienia się w proszek. Tapicerka wykonana ze skóry wymaga pielęgnacji innym środkami. Najczęściej sprzedawcy polecają mleczka, które mają za zadanie oczyścić, nawilżyć i odżywić materiał. Do wykończenia można użyć także specjalnego kremu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku czyszczenia tapicerki jest powierzenie tego zadanie profesjonalnej firmie Nano Clinic, która ma już doświadczenie z pracą z różnymi materiałami.

Dzięki regularnemu usuwaniu zanieczyszczeń i odkurzaniu wnętrza, Twój samochód będzie wyglądał schludniej, a przebywanie w nim będzie przyjemne i komfortowe. Pamiętaj, że brud to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale również siedlisko zanieczyszczeń i alergenów takich jak kurz, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie oraz samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here