Dostawczak na minuty. Opcja tańsza od taksówki bagażowej

Konieczność przeprowadzki lub przewiezienia większej ilości rzeczy zawsze wiąże się z koniecznością wynajęcia samochodu dostawczego. Opcje wynajmu są różne, jednak zawsze wiążą się ze sporymi kosztami. Jest jednak jeden wyjątek – dostawczak na minuty.

Wynajęcie samochodu dostawczego lub zlecenie transportu

Wypożyczenie samochodu dostawczego w wypożyczalni lub zlecenie usługi transportowej zawsze wiążą się z dużymi kosztami. W pierwszym przypadku trzeba opłacić koszt wynajmu samochodu co najmniej na dobę, nawet jeśli będzie potrzebny przez godzinę. W drugim przypadku koszty mogą być jeszcze większe. Zlecenie usługi transportowej to wynagrodzenie kierowcy, koszt przejazdu każdego kilometra, a także nierzadko doliczany koszt czasu, w którym kierowca oczekuje na załadunek i rozładunek samochodu. W jednym i drugim przypadku koszty rzędu kilkuset złotych nie są niczym zaskakującym. Dostawczak na minuty jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem.

Wynajęcie dostawczaka na minuty

Aby wynająć dostawczaka na minuty, konieczne może być zainstalowanie na telefonie aplikacji, dzięki której będzie można wynająć samochód. Namierzy ona wolny pojazd, który może być zaparkowany na dowolnym parkingu w strefach wynajmu i pokaże mapę, dzięki czemu dotarcie do auta będzie łatwe. Wszelkie sprawy finansowe związane z wynajmem, również obsługuje się przez aplikację.

Koszt wynajmu takiego samochodu może być bardzo mały. Najczęściej płaci się określoną stawkę za kilometr jazdy samochodem, a także stawkę za każdą minutę jazdy. Często doliczane są także opłaty za czas użytkowania pojazdu. Jeśli nim w danym momencie nie jedziemy, opłaty są groszowe. Warto dodatkowo wykupić sobie przez aplikację ochronę ubezpieczeniową, dzięki której ewentualne uszkodzenie pojazdu z winy użytkownika, nie doprowadzi do konieczności odpowiedzialności finansowej. Takim samochodem dostawczym na minuty, można przejechać w dowolne miejsce. Może to być podróż w obrębie miasta jak i wyjazd na drugi koniec Polski. Koszty paliwa są po stronie firmy wynajmującej. W aucie można znaleźć kartę paliwową i tankować pojazd na koszt firmy.

Zwrot pojazdu

Przed wynajęciem dostawczaka warto zorientować się, jakie są zasady zwrotu pojazdu. Najczęściej można go zostawić w strefie wynajmu w dowolnym mieście, w którym działa dana firma wynajmująca auta na minuty. Warto się upewnić, czy taka opcja obejmuje też samochody dostawcze, zdarza się bowiem, że samochody dostawcze można zostawiać tylko w wybranych miastach. Po zostawieniu samochodu w strefie wynajmu, na dowolnym ogólnodostępnym parkingu wybranego miasta, warto udokumentować stan samochodu, wykonując na przykład fotografię. Da to pewność braku odpowiedzialności, gdyby po zaparkowaniu auta doszło do jego uszkodzenia – na przykład z winy innego kierowcy, który uciekł miejsca zdarzenia.

Redakcja