Wycieraczki skrojone na miarę – Opel Astra H

Wycieraczki samochodowe to istotny element wyposażenia pojazdu. Kiedy zawodzą, stają się utrapieniem, które przeszkadza w prowadzeniu. Stwarza to niepotrzebne zagrożenie, które możemy łatwo zniwelować.

Nieprawidłowo działające wycieraczki to takie, które nie zbierają wody i potrafią ją rozmazywać na szybie. W ten sposób podróż pojazdem nawet z niewielką prędkością staje się niebezpieczna dla nas i osób na drodze. Najczęściej o konieczności wymiany przypominamy sobie w chwili, gdy je włączymy. Warto być w tym zamierzeniu konsekwentnym i w końcu znaleźć model, który zastąpi wysłużony sprzęt. Jak znaleźć pasujące wycieraczki?

Wycieraczki Astra H

Występują trzy podstawowe rodzaje wycieraczek, które spotykamy w samochodach. Wyróżniamy wycieraczki szkieletowe nazywane także przegubowymi, płaskie określane bezszkieletowymi i hybrydowe. Różnią się one budową i swoimi parametrami technicznymi. Niektóre wraz z upływem czasu przestają działać efektywnie, a docisk do szyby jest na tyle słaby, że nie zbierają one wody. W ten sposób przy opadach mamy problem z rozmazywaniem, które znacząco ogranicza widoczność. Warto więc postawić na rozwiązanie przeznaczone dla naszego samochodu lub poradzić się specjalistów.

Mocowanie wycieraczek

Wybierając wycieraczki, powinniśmy zwrócić uwagę na mocowania. Również w tym wypadku znajdziemy trzy popularne typy i są to odpowiednio: bagnet, śruba o różnych rozstawach otworów oraz hak. Ten ostatni znany jest także jako mocowanie typu U z uwagi na charakterystyczny wygląd. Dla osób, które mogą mieć trudności z dopasowaniem wycieraczek, mamy dobrą wiadomość. Na rynku istnieją adaptery, które umożliwiają ich montaż na różnego rodzaju mocowaniach. W łatwy sposób zainstalujemy nowe pióra na dowolnym ich rodzaju. Dzięki temu możemy skupić się na poszukiwaniu odpowiadającego nam modelu. Jednym z nich będą wycieraczki samochodowe Visee, które są odpowiednie do naszego Opla. Dostępne są m.in. na https://alpino24.pl/.

Bezpieczeństwo w podróży

Tak niewielkie przedmioty, jak wycieraczki samochodowe mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa podczas podróży. Niesprawny sprzęt stanowi realne utrudnienie w trakcie prowadzenia samochodu. Wystarczy prosty zabieg wymiany, aby pozbyć się problemu. Wymiana popularnych piór powinna być standardem, o którym pamiętamy np. przy okazji wymiany opon. Dzięki temu w łatwy sposób skontrolujemy sprawność i gotowość wycieraczek do pracy. Kierując pojazdem, musimy borykać się z wieloma niedogodnościami. Czasami to nierówna droga, innym razem to szadź, a bywa też tak, że mocne opady sparaliżują ruch na trasie. Warto więc minimalizować ryzyko dodatkowych niebezpieczeństw i cyklicznie sprawdzać sprawność wycieraczek samochodowych.

Znalezienie wycieraczek odpowiednich do naszego modelu samochodu może być proste. Wystarczy znaleźć model obecnie zainstalowanych wycieraczek lub zmierzyć je i samodzielnie poszukać odpowiedniego rozwiązania. Niewielkie pióra usuwające opady z szyby mają duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa w trakcie podróży. Warto więc zadbać, aby zawsze były sprawne i spełniały swoją funkcję.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *