Worki sztauerskie to bardzo praktyczna metoda zabezpieczania ładunku. Worki są proste i szybkie w użyciu, do tego niezbyt drogie, więc nic dziwnego, że tak chętnie są wykorzystywane przez firmy transportowe. Jak jednak prawidłowo ich używać, by spełniły swoją rolę?

Do czego służą worki sztauerskie?

Poduszki powietrzne są wygodnym i pewnym sposobem zabezpieczania ładunku przed zniszczeniem. Worek wykonany jest ze specjalnie wzmocnionego papieru oraz folii zabezpieczającej, może być jednorazowy albo wielokrotnego użytku. Worki sztauerskie, na przykład te dostępne na pro-trans.pl, sprzedawane są w różnych rozmiarach, tak by łatwo można było dopasować je do rodzaju przewożonego towaru, mają też różną wytrzymałość, stąd podział na kategorie: light, medium oraz heavy.

Worki sztauerskie są odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, nadają się do każdego rodzaju transportu, dobrze znoszą wilgoć oraz skrajne temperatury. Umieszcza się je pomiędzy skrzyniami, paletami, pudłami i innymi opakowaniami o regularnych kształtach, a maksymalna przestrzeń, jaką poduszka może wypełnić, to około 50 cm. Dzięki workom poszczególne pakunki nie zmieniają swojej pozycji podczas transportu, a same poduszki mają taką konstrukcję, że nie uszkadzają w żaden sposób ładunków.

Jak umieszczać worki powietrzne w przestrzeni ładunkowej?

Ogromną zaletą worków sztauerskich jest to, że ich umieszczanie pomiędzy pakunkami nie zajmuje wiele czasu i nie jest żadną skomplikowaną czynnością wymagającą wysokich kwalifikacji. Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego worka pod względem rozmiaru oraz wytrzymałości – parametry te nadrukowane są na powierzchni powietrznej poduszki.

Pusty worek wsuwa się pomiędzy opakowania z towarem i następnie podłącza do zaworu specjalny pistolet. Drugą końcówkę pistoletu łączy się ze sprężarką i worek jest już gotowy do napełnienia powietrzem. Worek wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa, więc nie trzeba się obawiać, że poduszka zostanie zbyt mocno napompowana, co mogłoby spowodować jej zniszczenie. Cała operacja trwa kilka minut, więc nawet w dużej ładowni zabezpieczenie towaru przebiega bardzo sprawnie.

Kiedy ładunek dotrze na miejsce, z worków wystarczy spuścić powietrze i złożyć je do odpowiedniej pozycji. Jeśli to worek wielokrotnego użytku, za każdym razem stosuje się dokładnie te same procedury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here