Chcesz sprzedać samochód? Musisz wiedzieć, że obecnie istnieją trzy sposoby sprzedaży auta. Pierwszy sposób to sprzedaż bezpośrednia, drugi – za pośrednictwem komisu, trzeci sposób – to skup samochodów używanych.

Czym zajmuje się skup aut? Jakie pojazdy skupuje? Sprawdźmy to już teraz.

Jak działają skupy samochodów?

Skupy samochodów używanych stanowią doskonałą alternatywę dla złomowania. Skupują pojazdy (w różnym stanie), a następnie sprzedają je po nieco wyższej cenie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że skup to zwyczajny… kupiec. Podpisując umowę z firmą, zrzekasz się praw do samochodu.     

Jakie samochody kupuje skup?

Praktycznie wszystkie – niesprawne, uszkodzone oraz te w złym stanie technicznym. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że im bardziej zniszczony samochód, tym mniej otrzymasz pieniędzy. 

Plusy i minusy sprzedaży auta do skupu

Plusy

  • Korzystne rozwiązanie – dla obu stron.
  • Rzetelność – oddając auto do skupu masz pewność, że nie zostaniesz oszukany.
  • Duża oszczędność czasu i pieniędzy – nie musisz tracić gotówki na przygotowanie samochodudo sprzedaży bezpośredniej.
  • Świetna propozycja dla firm, chcących sprzedać flotę samochodów.
  • Wygoda.
  • Szybka gotówka – wypłata pieniędzy jeszcze tego samego dnia.

Minusy

  • Zaniżona cena – to oczywiście opinia osoby sprzedającej auto.

Warto również wiedzieć, że każdy skup aut używanych rządzi się swoimi prawami – w jednym wycena auta będzie wyższa, w drugim zaś niższa.  

Jak skontaktować się ze skupem? 

To bardzo proste! W wyszukiwarkę wystarczy wpisać frazy skup aut Warszawa i Warszawa skup aut. Chwilę później Twoim oczom ukaże się mnóstwo propozycji. Wybierz jedną i przyjrzyj się jej działalności. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z opiniami o danej firmie.

Kolejną dobrą informacją jest fakt, że większość formalności będzie można dokonać przez Internet.Wystarczy, że zgłosisz chęć sprzedaży samochodu. Nie łudź się jednak, nie wszystko można załatwić on-line. Resztę formalności dopełnisz już na spotkaniu.

https://www.uzywanejaknowe.pl/odkup-aut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here