Jeśli planujemy sprzedaż swojego samochodu to oczywistym jest, że oczekujemy za niego wysoką kwotę. Jednak w wyniku odmiennych oczekiwań nabywców lub z powodu złego stanu technicznego pojazdu – nie zawsze udaje się nam to osiągnąć. Czasami też potrzebujemy spieniężyć samochód jeszcze w ten sam dzień. Właśnie w takich momentach z pomocą przychodzi skup aut. Oto lista zalet, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie,

Prosty system komunikacji ze skupem

Jeśli decydujemy się oddać auto do skupu, to proces wyceny oraz sprzedaży jest prosty. Kontaktujemy się ze skupem, przedstawiamy po krótce nasz samochód (markę, model, rok i stan techniczny). Kontakt ze skupem może odbywać się telefoniczne lub mailowo. W przypadku tego drugiego sposobu – warto załączyć kilka zdjęć. Następnie skup wycenia nam pojazd – pracownik kontaktuje się z nami jeszcze tego samego dnia i oferuje konkretną kwotę. Jeśli zaakceptujemy jej wysokość, kolejnym krokiem jest wizyta pracownika skupu u nas, zabranie samochodu na lawetę oraz dopełnienie wszelkich formalności. Co ważne: wiele firm skupujących samochody oferuje wycenę oraz lawetę na swój koszt, dodatkowo wszelkie formalności, wraz z ich wyjaśnieniem klientowi bierze na siebie.

Szybkość transakcji

Jak widać po opisie całej usługi powyżej, wszystko jesteśmy w stanie załatwić wszystko w przeciągu jednego dnia. To najważniejsza kwestia dla osób, które potrzebują sprzedać samochód z powodów finansowych. Różne sytuacje życiowe zmuszają nas do takich kroków: utrata pracy, konieczność spłaty jakiegoś długu lub choroba. Wówczas skup samochodów jest dobrym rozwiązaniem i jest polecany przez wiele osób.

Dowolny stan techniczny

Czasami nie możemy sprzedać naszego samochodu, ponieważ jego stan techniczny na to nie pozwala. Gdy stan pojazdu nie spełnia oczekiwań potencjalnych nabywców, możemy udać się do skupu, gdzie nie będzie to takie ważne. Skupy aut nie zwracają uwagi na to czy samochód jeździ czy nie, nieważne jest również czy ma ubezpieczenie lub przegląd oraz czy kierownica znajduje się po lewej lub prawej stronie. Jeśli więc z takich powodów nie możemy sprzedać auta – skup jest dobrą alternatywą. Jednak należy pamiętać, że dotyczy to głównie samochodów starszych.

Jak znaleźć skup w swojej okolicy?

W dobie ogromnego dostępu do informacji najlepiej jest sprawdzić dane w internecie. Najprościej wyszukując w naszej lokalizacji – skup aut Tarnów. Po wpisaniu pamiętajmy, aby brać pod uwagę doświadczenie firmy oraz opinie jej dotychczasowych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here