Skradzione auto – jak postępować po kradzieży?

Są sytuacje w życiu, których nikomu nie życzymy doświadczyć. Jedną z nich jest kradzież auta. Niestety nigdy nie wiemy, kiedy to nas spotka takie wydarzenie. Warto więc zdobyć wiedzę, co robić, gdy nasze auto zostanie skradzione. Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Jak postępować, jeśli do niej dojdzie? Mamy odpowiedzi na te pytania. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego mienia i przeczytaj nasz tekst. Z pewnością poczujesz się pewniej i będziesz umiał odnaleźć się w stresującej sytuacji po ewentualnej kradzieży.

Co warto mieć w swoim samochodzie? Zabezpieczenie przy kradzieży

Doświadczeni złodzieje poradzą sobie nawet z najlepszymi zabezpieczeniami. Umieją obejść różne zamki i dostać się do aut, nawet tych zabezpieczonych alarmem. Dlatego też bardzo ważne jest, aby mieć w zanadrzu inne opcje niż samo podstawowe wyposażenie auta. Obecnie najbardziej popularnym urządzeniem montowanym w samochodach jest monitoring GPS. Jest to ogromnie pomocny system w przypadku kradzieży. Pozwala na zlokalizowanie samochodu i namierzenie jego położenia. Często to jedyne wyjście i ostatnia nadzieja na znalezienie pojazdu. Na szczęście bardzo skuteczna.

Monitoring GPS czy monitoring radiowy?

Trzeba wiedzieć, że doświadczeni złodzieje zdają sobie sprawę, że w aucie może być zainstalowane urządzenie umożliwiające śledzenie auta. W tym przypadku monitoring GPS może nie być wystarczający. Złodzieje mają sprzęt do zagłuszania częstotliwości tych fal. Dlatego, jeśli chcemy mieć 100% pewność, że nasz system zadziała, powinniśmy postawić na nowoczesny monitoring radiowy. Jego częstotliwość i zasięg pozwalają na namierzenie auta nawet w garażach podziemnych czy stalowych kontenerach. Fale radiowe nadają ponad częstotliwością zagłuszaną przez złodziei. Dlatego też monitoring radiowy jest zdecydowanie skuteczniejszy od samego modułu GPS.

Lokalizacja auta – czy opłaca się kupić monitoring radiowy?

Lokalizacja auta powinna nastąpić szybko po kradzieży. Jednak jeśli zainwestujemy w monitoring radiowy możemy mieć większe szanse na znalezienie pojazdu nawet po dłuższym czasie. Warto więc inwestować w takie urządzenia, aby lokalizacja samochodów po kradzieży była skuteczna. Szczególnie jeśli mamy nowy samochód, który jest znacznie bardziej narażony na bycie potencjalnym celem złodziei. Warto zapoznać się z ofertą najnowszych monitoringów radiowych. Są one niesamowicie skuteczne, a ich częstotliwość zaskakująco wysoka i sprawdzona. Warto też dobrze zapoznać się z systemem działania taki lokalizatorów.

Na jakiej zasadzie śledzone są auta?

Monitoring radiowy z najnowszą technologią umożliwia instalacje i uśpienie urządzenia. Dopiero w momencie zgłoszenia kradzieży specjalny system aktywuje lokalizator. Śledzenie aut z użyciem takiego monitoringu jest najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Mamy pewność, że złodzieje nie wykryją uśpionego urządzenia. Dodatkowo użytkownik jest pewny, że jego prywatność nie jest naruszana podczas jazdy samochodem. Instalacja czujnika pozwala na jego użytkowanie nawet przez 5 lat. Wytrzymała bateria, odporna obudowa i niezawodne działanie – tego właśnie należy szukać w lokalizatorach pojazdów. 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *