Pojazdy całkowicie elektryczne są na polskim rynku w dalszym ciągu nowością. Tylko nieliczni mogą pochwalić się ich posiadaniem. Przewidywania analityków sugerowały ich zdecydowanie szybszy przyrost. Nie musisz inwestować w takie auto, żeby móc nim jeździć – skorzystaj z oferty samochodów elektrycznych na minuty.

Auta elektryczne a wątpliwości

Jak informuje na swojej stronie internetowej Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, liczba pojazdów elektrycznych zarejestrowanych w Polsce na koniec marca 2020 roku wynosiła ponad 9,8 tys. przy milionach aut spalinowych. Z pewnością samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji i z czasem będą one dominować na polskim rynku, ale póki co są dostępne jedynie dla wybranych. Jedną z barier, która ma wpływ na ilość użytkowników są ceny aut elektrycznych – wyższe niż w przypadku aut z silnikiem spalinowym. Inne obawy związane z tymi samochodami dotyczą wciąż stosunkowo małej liczby stacji ładowania. Kierowcy nie mają pewności, na jak długą jazdę pozwoli im bateria. Według danych GUS właściciel prywatnego samochodu osobowego przejeżdża nim dziennie średnio 30 km. Tymczasem obecnie pojazd elektryczny z maksymalnie naładowaną baterią w większości przypadków umożliwia przejechanie nawet ponad 200 km.

Zainteresowani zastanawiają się również nad tym, czy w przypadku problemów z pojazdem, znajdą warsztat mechaniczny, który będzie w stanie usunąć usterkę, czy jednak będą musieli skorzystać z ASO?

Auta elektryczne na minuty – jak to działa?

Te i inne wątpliwości dotyczące samochodów bezspalinowych zapewne będą się jeszcze pojawić przez wiele lat, a tymczasem w inny sposób możesz skorzystać z oferty na samochody elektryczne na minuty. Warszawa jest jednym z miast, które dają taką możliwość. Jakie auta dostępne są w ofercie firm car sharingowych? Np. przedsiębiorstwo Panek proponuje samochód SMART EQ fortwo electric drive. To małe auto z silnikiem o mocy 81 KM i deklarowanym zasięgiem do 160 km, które może się idealnie sprawdzić w przypadku dojazdów do pracy, ale nie tylko. Taki zasięg umożliwia również wyjazdy na dłuższe wycieczki poza miasto. Ile zapłacisz za wynajem? Standardowa stawka za kilometr bądź za minutę w przypadku tego auta wynosi 80 groszy. Niższą cenę uzyskasz w ramach pakietów dobowych, tygodniowych i w przypadku subskrypcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here