program do faktur w warsztacie

Fakturowanie to czynność wykonywana przez przedsiębiorców niezależnie od skali prowadzonej działalności. Wystawianie dokumentów to proces, który pojawi się zarówno w warsztacie samochodowym czy sklepie z częściami. Jaki program do fakturowania sprawdzi się w biznesie? Jakimi cechami powinien się odznaczać? 

Intuicyjne fakturowanie w znanym programie

Program do faktur Faktura Small Business Handel to oprogramowanie przygotowane przez firmę MEGA-TECH do fakturowania w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach. Z użyciem tego programu przedsiębiorca szybko przygotuje podstawowe rodzaje faktur typu: 

 • faktura VAT,
 • faktura bez VAT,
 • faktura proforma,
 • korekta,
 • nota korygująca,
 • wezwanie do zapłaty,
 • faktura uproszczona,
 • faktura końcowa,
 • faktura zaliczkowa,
 • faktura VAT marża, 
 • paragon fiskalny czy 
 • plik JPK. 

Program sprawdzi się zarówno u czynnych podatników VAT, jak i zwolnionych. Jest to bardzo uniwersalne i proste w obsłudze oprogramowanie. Jego przyjazny interfejs sprawia, że korzystanie z niego to przyjemność również dla zupełnie nowego użytkownika.

Automatyzacja opcji i funkcje przyśpieszające wystawianie dokumentów

Producent zadbał o wygodę użytkownika wprowadzając do programu opcje, które przyśpieszają jego pracę. Zaliczyć można do nich chociażby funkcje pobierającą dane kontrahentów z CEIDG, jeżeli przedsiębiorca wprowadzi numer NIP jego firmy. Podobnie (automatycznie) wygląda pobranie aktualnego kursu waluty z bazy NBP, jeżeli przedsiębiorca chce wystawić fakturę w obcej walucie. Do opcji, które przyśpieszają transakcje zaliczyć można możliwość seryjnych wydruków dokumentów, eksport z programu FSBH do znanych programów księgowych czy wysyłania do klientów faktur e-mailem.

Program magazynowy 

Program Faktura Small Business Handel to połączenie funkcji odpowiadających za fakturowanie oraz za przygotowanie dokumentów magazynowych. Wbudowany moduł magazynowy pozwala wystawić PZ, RW, WZ, PW i MM. Użytkownik na bieżąco sprawdzi stany towarowe, może dokonać zamówień i wprowadzić do programu faktury zakupowe. Program wskaże braki towarów, dzięki czemu spis z natury przebiega szybko i bezproblemowo. To wygodne narzędzie do faktur i kontroli magazynu. Program można skonfigurować ze sklepem internetowym Shoper. Wśród ciekawych funkcji na uwagę zasługuje możliwość robienia kompletów towarów. Wówczas z magazynu pobierane są poszczególne składniki, natomiast kontrahent widzi na fakturze jedną pozycję (komplet).

Szukając programu, który sprawdzi się w sklepie czy warsztacie warto przetestować opcje oferowane przez program Faktura Small Business Handel, tym bardziej że można zrobić to zupełnie za darmo. Przedsiębiorca pozna w ciągu 7 dni wszystkie opcje i będzie w stanie zweryfikować ich przydatność we własnej firmie. Program przygotowany przez firmę MEGA-TECH to sprawdzone i niezawodne narzędzie do pracy. Z nim fakturowanie trwa kilka minut i jest proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here