Pomoc drogowa

Posiadanie własnego samochodu to bardzo duży komfort, gdyż możemy dostać się dzięki niemu praktycznie w każde miejsce w krótkim czasie. W ostatnim czasie modne stały się rodzinne i większe samochody, które w razie wypadku dają nam dużo większą szansę na wyjście z niego bez szwanku. Jednakże im więcej jeździmy, tym większa szansa na to, że nasz samochód się zepsuje. 

Ubezpieczenie

Każdy użytkownik ruchu, który kupi swój samochód i zarejestruje go otrzymując rejestrację samochodową i inne dokumenty, powinien niezwłocznie ubezpieczyć swoje auto. Jest to bardzo ważne pod kątem bezpieczeństwa i tego, byśmy w razie potrzeby wezwania pomocy drogowej nie musieli płacić kilka razy więcej. Pomoc drogowa Koszalin to usługa, z której może skorzystać każdy kierowca w momencie, gdy samochód zepsuje mu się w dziwnych okolicznościach i nie kierowca nie będzie w stanie naprawić go we własnym zakresie. 

Nie każdy jest bowiem mechanikiem samochodowym i posiada na tyle rozbudowane zdolności manualne, by poradzić sobie z niektórymi awariami. Każdy mężczyzna powinien jednak nauczyć się niektórych podstaw jak choćby wymiana koła i obsługa podnośnika. Będzie to duża oszczędność pieniędzy, gdyż złapanie tak zwanej gumy zdarza się bardzo często. Szczególnie wtedy, gdy poruszamy się po szutrowych drogach, które w dodatku posiadają sporą ilość dziur.

Holowanie

Jeśli awaria jest poważniejsza, niż złapanie kapcia, powinniśmy niezwłocznie wezwać pomoc drogową i zadbać o to, by odholowała nasz samochód w bezpieczne miejsce. Panowie z pomocy drogowej przyjadą specjalnym samochodem, który jest przystosowany do wyciągania samochodów z rowów, a także innych prac, które mają nam pomóc po awarii lub wypadku. W pomocy drogowej pracują też najczęściej osoby, które znają się na tym fachu i jeśli awaria nie jest duża, to mogą nam pomóc naprawić samochód na miejscu. 

Jeśli jednak ulegniemy wypadkowi i skrzywimy koła bądź nasz samochód nie będzie chciał odpalić i dojdzie do poważnych usterek, będzie trzeba umieścić go na lawecie i zawieźć do siedziby firmy, w której zostanie wykonana naprawa. 

Koszt wezwania pomocy drogowej

Koszty związane z wezwaniem pomocy drogowej są w 100% zależne od naszego ubezpieczenia i od tego jakie zapiski mamy w nim umieszczone. Bardzo często dzięki wykupieniu ubezpieczenia naszego samochodu mamy kilka darmowych holowań na terenie kraju, w którym przydarzył nam się wypadek. Jeśli ubezpieczamy nasze auto w międzynarodowej korporacji, to najczęściej możemy również liczyć na to, że jeśli przydarzy nam się coś nieprzewidywanego za granicą, to również otrzymamy darmową pomoc.

Tutaj kwestie wyglądają już jednak różnie w zależności od firm, u których ubezpieczamy auto. Pomoc drogowa to bardzo przydatna usługa, która może nam pomóc w miejscach, w których nie ma mocno rozwiniętej cywilizacji i bardzo rzadko jeżdżą samochody. Warto więc jeszcze raz wspomnieć o tym, jak ważne jest ubezpieczenie naszego samochodu i zrobienie to w jednej z firm, dzięki której warunki będą dla nas bardzo korzystne.

1 KOMENTARZ

  1. Teoretycznie w ofercie może być holowanie ale umowy sporządzane przez firmy ubezpieczeniowe potrafią tak zwinnie lawirować kruczkami prawnymi, że bez pomocy prawnika ciężko wyegzekwować swoje. W przypadku problemów z ubezpieczycielem polecam korzystać z usług firm odkupujących szkodę, jak np. Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here