Monitoring GPS to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Zaawansowane systemy służą jednak nie tylko określaniu lokalizacji pojazdów, ale pozwalają także na obliczanie kosztu paliwa. To jeden z powodów, dla których warto zainteresować się tego typu opcję.

Szacuje się, że koszty tankowania samochodów firmowych stanowią sporą część bieżących wydatków w przedsiębiorstwie – szczególnie, jeśli pojazdy mogą być wykorzystywane również do celów prywatnych. Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na instalację systemu monitoringu GPS, który jest czymś więcej niż tylko zabezpieczeniem antykradzieżowym.

Monitoring GPS wspiera efektywne zarządzanie flotą

Zarządzanie flotą pojazdów firmowych może być efektywne – o ile korzysta się z nowoczesnych systemów usprawniających ten proces. Jednym z nich jest monitoring GPS, którego funkcjonowanie nie sprowadza się wyłącznie do śledzenia samochodów wykorzystywanych przez pracowników.

Zaawansowane systemy wspierają zarządzanie flotą na wiele sposobów, np. poprzez:

  • lepszą organizację pracy kierowców
  • usprawnienie i przyspieszenie gromadzenia dokumentacji
  • wykluczenie pustych przebiegów
  • wyeliminowanie niepotrzebnych wydatków.

Szczególnie ta ostatnia kwestia jest ważna, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty tankowania pojazdów.

Obliczanie kosztu paliwa na podstawie danych z systemu GPS

Statystyki pokazują, że przedsiębiorstwa wdrażające system monitoringu GPS odnotowują realne oszczędności w kontekście wydatków eksploatacyjnych. Korzystanie z nowoczesnej technologii umożliwia zmniejszenie kosztów (w tym kosztów tankowania) nawet o 30%.

Zastanawiasz się, jak monitoring GPS może wpłynąć na obliczanie kosztu paliwa? Odbywa się to w następujący sposób: masz stały wgląd w trasy przejazdów, dzięki czemu możesz oszacować koszty tankowania samochodu. Z raportów da się bowiem łatwo odczytać na przykład to:

  • czy kierowcy wykonują puste przebiegi
  • jakie trasy (lub ich część) pokrywają się ze sobą
  • w jaki sposób kierowcy wykorzystują samochody firmowe
  • czy pracownicy nie nadużywają wykorzystania pojazdów flotowych.

Odpowiedzi na takie oraz podobne pytania umożliwią przeprowadzenie optymalizacji działań, zmierzających do wyeliminowania niepotrzebnych wydatków. W ten sposób będzie można więc ograniczyć koszty związane z tankowaniem pojazdów firmowych.

Jak wybrać nowoczesny system monitoringu GPS?

Wybierając monitoring GPS, zwróć uwagę na funkcjonalność systemu. Mając na uwadze chęć poczynienia oszczędności związanych z tankowaniem pojazdów, ważna będzie opcja korzystania z kalkulatora flotowego. To praktyczne narzędzie, które pozwala na obliczanie kosztu paliwa – wystarczy podać kilka istotnych danych np. średni miesięczny przebieg, liczbę samochodów firmowych, średnie spalanie, koszt 1 l paliwa.               

Warto pomyśleć o podjęciu współpracy z liderem w branży – taka firma z pewnością dysponuje zaawansowanymi rozwiązaniami, które ułatwiają zarządzanie flotą pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here