Marka Brembo to klasyczny przykład firmy, która z niewielkiej działalności rzemieślniczej przerodziła się w globalnego giganta motoryzacyjnego, dostarczającego przede wszystkim wysokiej klasy elementy układu hamulcowego. Części Brembo trafiają głównie na wyposażenie samochodów oraz motocykli stricte sportowych, a elementy z logo tej marki w pojazdach seryjnych to już znak dla innych kierowców, że mają do czynienia z samochodem z górnej półki.

Amerykański sen po włosku

W 1961 roku w Bergamo dwaj przyjaciele – Emilio Bombassei oraz Italo Breda, otworzyli niewielki warsztat rzemieślniczy, zajmujący się mechaniką oraz obróbką metalu. Niedługo potem na listę klientów zakładu trafiła znana już na świecie marka Alfa Romeo, a w 1964 roku Brembo, jako pierwsza włoska firma, rozpoczęła produkcję tarcz hamulcowych kierowanych na lokalny rynek części zamiennych, sukcesywnie zwiększając swoją ofertę o inne elementy układu hamulcowego.

W 1972 roku producent Brembo trafił do świata sportu motocyklowego, gdzie jego hamulce zaczęły być fabrycznie montowane w motocyklach firmy Moto Guzzi. Wysoka jakość oraz doskonałe parametry układów hamulcowych firmy spod Bergamo przyciągnęły uwagę jednego z samochodowych konstruktorów wszechczasów – Enzo Ferrariego. W 1975 roku to właśnie on zlecił zakładowi Brembo wykonanie hamulców do bolidów Ferrari biorących udział w wyścigach Formuły 1. Zadanie zostało wykonane w stu procentach, a Brembo stało się czołowym dostawcą układów hamulcowych do samochodów oraz motocykli sportowych.

Praca dla teamów sportowych nie odciągnęła marki Brembo od tworzenia innowacyjnych rozwiązań również dla seryjnie produkowanych samochodów. W 1980 roku pojawiły się nowe konstrukcje zacisków hamulcowych stworzonych ze stopu aluminium. Materiał wykorzystany do ich budowy był nie tylko lżejszy, ale i wytrzymalszy od standardowo oferowanych elementów. Zwróciła na nie uwagę m.in. marka Porsche, która od tego czasu wszystkie swoje modele uzbraja w elementy hamulcowe włoskiej firmy. Wkrótce potem dołączyli do niej tacy ekskluzywni producenci motoryzacyjni, jak np. Aston Martin, Bugatti czy Lamborghini.

Sklep internetowy Ucando.pl to miejsce, do którego trafiają układy hamulcowe Brembo. W asortymencie wysokojakościowych elementów układu hamulcowego marki Brembo dostępne są zarówno rozwiązania dla pojazdów komercyjnych, jak i najnowszych modeli aut sportowych oraz wyczynowych. Części Brembo zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby oferować maksymalne parametry hamowania nawet w warunkach ekstremalnych. Wystarczy wspomnieć, że używają ich zespoły F1, Nascar, Rally, MotoGP, Superbike czy Enduro e Cross.

Brembo to nie tyle doskonałe hamulce, co prestiż i maksymalne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here