transport samochodów do polski

Polska od lat bije rekordy w kwestii importu samochodów używanych z zagranicy. Najczęściej wybieramy samochody pochodzące z rynku wtórnego w Niemczech, Holandii, Szwajcarii oraz Belgii. Na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa świadczące kompleksowe usługi zakupu i sprowadzenia pojazdu do Polski, jednak znacznym minusem takiego rozwiązania jest najczęściej brak wpływu na wybranie konkretnego egzemplarza a także wysokie prowizje pośredników. Znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem jest samodzielny wybór i zakup auta oraz skorzystanie z profesjonalnego transportu samochodów firmy Sined – lorą lub lawetą. 

Transport samochodów do Polski lorą lub lawetą – komu zlecić?

Problem transportu pojawia się najczęściej gdy uda się już nam odnaleźć wymarzony egzemplarz samochodu zagranicą i dokonać transakcji, np. poprzez internetowy serwis aukcyjny. Najbardziej prostym i bezpiecznym rozwiązaniem jest zlecenie przewozu pojazdu profesjonalnej firmie transportowej, która odbierze dla nas auto za granicą i dostarczy je we wskazane miejsce w Polsce.

Koszt transport aut osobowych i dostawczych

Wysokość ceny transportu auta z zagranicy często może decydować o tym, czy import danego egzemplarza będzie ostatecznie opłacalną operacją. Finalna kwota dostarczenia samochodu z zagranicy zależy tak naprawdę od bardzo wielu czynników m.in. takich jak wielkość i masa pojazdu, z pewnością za transport samochodu dostawczego zapłacimy więcej niż za przewóz osobówki. O koszcie decyduje również długość trasy, a więc ważne skąd pojazd zostanie odebrany i gdzie dokładnie w Polsce dostarczony. Tańszy może okazać się transport lorą, która po drodze przewiezie również auta dla innych klientów, niż pojedynczą lawetą, która całość trasy wykona wyłącznie dla nas. 

Bardzo ważne, by przekazać firmie transportowej jak najbardziej szczegółów dotyczących przewożonego pojazdu – takich jak podstawowe wymiary czy waga. Często jeżeli nie znasz dokładnych rozmiarów swojego samochodu wystarczy podać wyłącznie markę i model, przewoźnik sam powinien być w stanie określić potrzebne parametry. Kolejną bardzo ważną informacją dla przewoźnika jest stan samochodu, ponieważ proces transportu samochodów uszkodzonych różni się od przewozu sprawnych pojazdów. Dla firmy, która ma przewieźć nasz samochód szczególnie liczy się informacja, czy samochód jeździ i czy ma sprawne koła. Jeżeli koła samochodu nie działają poprawnie lub jeśli auto ich nie ma to przewoźnik będzie musiał dysponować odpowiednim wyposażeniem takim jak podnośnik. Firmy transportowe wymagają najczęściej także informacji na temat wszystkich usterek i uszkodzeń, dzięki czemu w przypadku uszkodzenia pojazdu w transporcie wiadomo będzie, które zniszczenia występowały już wcześniej. 

Jednym z korzystniejszych finansowo rozwiązań, cieszących się coraz większą popularnością jest skorzystanie z specjalnych platform internetowych, na których umieszczane są oferty przewoźników, którzy i tak jadą w daną trasę i dysponują wolnym miejscem, pozwalającym na transport dodatkowego pojazdu. 

Podsumowując, na rynku funkcjonuje wiele profesjonalnych firm transportowych, zajmujących się wyłącznie przewozem importowanych pojazdów z zagranicy do Polski. Przed wyborem warto zapoznać się z kilkoma ofertami i dokonać wyboru tej najkorzystniejszej, nie opierając się wyłącznie na cenie ale i na opiniach dotychczasowych klientów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here