Nasz stary samochód odmówił nam posłuszeństwa? Mamy na oku od dawna upatrzony niezły model auta, ale niestety nie stać nas na nowe cztery kółka z salonu? Nic prostszego – być może powinniśmy nabyć samochód na aukcji aut poleasingowych. Aukcje takie bez większego problemu znajdziemy w Internecie. W większości z nich może wziąć udział każdy, kto ukończył osiemnaście lat, utworzył sobie konto na specjalnym portalu aukcyjnym i dysponuje pieniędzmi na zakup auta. Portale te także pomagają w pozyskaniu środków na zakup auta na kredyt. Jest to więc bardzo ciekawa opcja zdobycia używanego samochodu za stosunkowo niewielką cenę, która może być niższa nawet o dwadzieścia, czy trzydzieści procent w stosunku do ceny samochodu kupowanego bezpośrednio od właściciela. Warto się zastanowić nad tą ekonomiczną i ekologiczną formą nabycia używanego auta.

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

3. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Auta poleasingowe – co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Otóż są to samochody, które były używane, czasem dość intensywnie, czasem nie, przez dwa, trzy lata. Były one własnością dużych korporacji lub przedsiębiorstw, które po upływie czasu leasingu sprzedają ją na aukcjach, by zakupić nowe floty aut. Samochody te charakteryzują się tym, że w czasie swojego użytkowania mają regularne przeglądy i naprawy dokonywane przez renomowane zakłady naprawcze, zajmujące się daną marką. Każdy samochód posiada z zasady pełną dokumentację, a przed wystawieniem go na sprzedaż jest także oceniany przez mechaników współpracujących z platformą, na której odbywa się licytacja. Daje to nam gwarancję, że nabędziemy samochód bez ukrytych wad, co jest bardzo kuszącą opcją. Taki samochód na pewno będzie nam służył przez dobrych kilka lat, a odpowiednio traktowany znajdzie być może i trzeciego właściciela lub właścicielkę.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Z większości aukcji poleasingowych może korzystać każdy kto ukończył osiemnaście lat i chce kupić samochód. Wystarczy się zarejestrować na platformie aukcyjnej i przystąpić do zakupu auta. Dużą zaletą tej formy zakupu jest możliwość targowania się o cenę, co podnosi jej atrakcyjność. Niewielka część aukcji ma charakter zamknięty i jest skierowana do firm, ale tymi nie będziemy się zajmować. Dostęp do Internetu oraz platform sprzedażowych pozwoli nam nam pewno znaleźć dobre auto w niezłej cenie.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Samochody poleasingowe – jakie marki samochodów są w naszym zasięgu? Otóż praktycznie wszystkie począwszy od skody, opla, poprzez hondę, volkswagena, aż po mercedesy, itp. Każdorazowo należy przeglądać strony sieciowe z tego typu aukcjami, np. na znanej i popularnej stronie internetowej cararena.pl można znaleźć wiele poleasingowych modeli samochodów, które możemy nabyć o każdej porze dnia i nocy. Niektóre z nich to samochody z podstawowym wyposażeniem, ale zdarzają się tutaj różnego rodzaju perełki, na które warto zapolować. Wystarczy tylko na bieżąco obserwować ich aukcje.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Kupując samochód poleasingowy należy pamiętać, że nie kupujemy nowego auta, więc trzeba brać na to poprawkę. Za zakupem na pewno przemawia atrakcyjna cena, która pozwoli nam nieco zaoszczędzić. Samochody takie mają dobrze udokumentowaną historię eksploatacji, a więc i mniej pułapek czyha na nas podczas ich zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here