usuwanie wgnieceń

Piękny i zadbany samochód to prawdziwa wizytówka kierowcy, świadcząca nie tylko o prestiżu, ale i profesjonalizmie. Dla jednych źródło chwały, dla innych narzędzie pracy, dla jeszcze innych – po prostu środek lokomocji. Chyba każdemu kierowcy zależy na tym, by jego auto było w jak najlepszej kondycji – nie tylko technicznej, ale i estetycznej. Niestety, nierzadko zdarza się, że nieskazitelny wygląd samochodu zostaje zachwiany. I może się to zdarzyć nawet bez udziału właściciela samochodu.

Stłuczki, wgniotki i zarysowania czyli co boli karoserię

Podczas gdy właścicieli starszych samochodów najbardziej martwią ogniska rdzy na karoserii, osoby jeżdżące nowymi lub stosunkowo młodymi samochodami mają inne zmartwienia – wgniotki! Każdy kierowca prędzej czy później zaliczy jakieś zdarzenie z udziałem drugiego samochodu czy elementu infrastruktury drogowej. Lekka zdzierka na parkingu, wgniecenie wskutek delikatnej stłuczki czy zarysowanie auta o wystający za bardzo słupek. Takie sytuacje są na porządku dziennym i wbrew pozorom, nie trzeba się nimi specjalnie przejmować. Takie rzeczy się po prostu zdarzają i trzeba przyjąć to do wiadomości – o ile nikomu z pasażerów (i kierowcy oczywiście) w wyniku kolizji, zderzenia nic się nie stało, to nie ma tragedii. I to powinna być każdorazowo jasna strona takiej sytuacji.

Usuwanie wgnieceń – kto naprawi?

Co jeśli pojawią się szkody w karoserii? Wszystko da się naprawić! Najpowszechniejszymi uszkodzeniami karoserii są tzw. wgniotki, czyli wgniecenia na powierzchni blachy samochodu. Zdarzają się one niezwykle często, a na tego typu uszkodzenia narażona jest praktycznie cała karoseria. Na szczęście, w dzisiejszych czasach naprawa takich uszkodzeń jest szybka, często bezproblemowa i stosunkowo niedroga. Co więcej, w niektórych większych miastach można liczyć nawet na naprawę mobilną, bez konieczności oddawania samochodu do warsztatu (oczywiście w zależności od skali uszkodzenia, jednak w 95% przypadków wgniotki można usunąć na parkingu lub w garażu u Klienta). 

Nowoczesne metody usuwania wgnieceń – bezszkodowe PDR i Glue Puller 

Jeszcze do niedawna, wgniotka w karoserii oznaczała konieczność szpachlowania powierzchni i jej ponownego lakierowania. Oznaczało to konieczność pozbycia się samochodu na przynajmniej kilka dni, co bywało dość kłopotliwe i realnie utrudniało codzienne funkcjonowanie. Dzisiaj dysponujemy nowoczesnymi bezszkodowymi (bezinwazyjnymi) mtodami usuwania wgnieceń, dzięki czemu usunięcie szkody można szybko załatwić. Dlaczego warto? 

Przede wszystkim dlatego, że tradycyjna metoda usuwania wgnieceń, czyli szpachlowanie i lakierowanie, niestety pozostawia trwały ślad na karoserii – warstwa lakieru nie jest już oryginalna i wykryje to każdy czujnik grubości karoserii – a trzeba przyznać, że dzisiejszy świadomy konsument coraz częściej zabiera ze sobą na zakupy taki sprzęt, aby mieć pewność, że samochód nie był „bity” i nie jest autem powypadkowym. W przypadku metod nieinwazyjnych takiego ryzyka nie ma – jeśli naprawa jest przeprowadzona skutecznie, nie ma mowy o tym, by kupujący zauważył slad po wgnieceniu. 

Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi metodami bezinwazyjnymi, są metoda PDR (czyli Paintless Dent Repair) oraz Glue Puller (nazywana metodą na klej). Obie metody bazują na bardzo precyzyjnym wyciąganiu lub wypychaniu blachy karoserii, przy użyciu specjalnych akcesoriów, które kształtem dopasowane są do wgniecenia. 

Jakie wgniecenia można usunąć bezinwazyjnie?

Ponad 95% wgnieceń na karoserii można usunąć bez ingerencji w oryginalną strukturę lakieru. Usuwa się wgniecenia w maskach, drzwiach, a nawet dachach! Jeżeli nawet miejsce jest trudno dostępne, po demontażu elementu zawsze znajdziemy sposób na dojście do wgniecenia od wewnętrznej strony. Usuwanie wgnieceń tymi metodami jest szybkie, a efekt jest natychmiastowy – jeśli do usunięcia jest pojedyncze wgniecenie, całość można zamknąć nawet w godzinie-dwóch. 

Ile kosztuje bezszkodowe usuwanie wgnieceń?

Usuwanie wgnieceń w karoserii nie jest drogim zabiegiem – oczywiście wszystko zależy od rozmiaru, ilości i trudności w dojściu do wgniecenia. Ceny zaczynają się już od 50 zł za pojedyncze wgniecenie. Warto wspomnieć, że Klient zawsze może liczyć na darmową wycenę i niezobowiązujące oględziny. Choć bezinwazyjne usuwanie wgnieceń często kosztuje podobnie do szpachlowania i lakierowania, ma sporo zalet, które przemawiają na jego korzyść – czas, efektywność i efekt końcowy. 

Gradobicie – czy bezinwazyjne metody pomogą?

Oczywiście! Samochód uszkodzony w skutek gradobicia to jedno z najczęściej stawianych bezinwazyjnym metodom wyzwań. Trudno wyobrazić sobie, że szpachlowany będzie cały dach lub maska, prawda? Byłoby to zwyczajnie nieopłacalne. W przypadku metod nieinwazyjnych, wypychania i wyciągania, usunięcie nawet kilkudziesięciu wgnieceń spowodowanych kulami gradowymi jest możliwe, a efekt końcowy jest zniewalający. 

Jeśli zatem przydarzy Ci się wgniecenie w karoserii, nie panikuj. Poszukaj profesjonalisty, który pomoże i dobierając optymalną metodę w bezpieczny i skuteczny sposób usunie wgniecenia z Twojej karoserii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here