Opracowana przez Earle’a S. MacPhersona kolumna to specjalny rodzaj zawieszenia stosowany w pojazdach. Tym, co wyróżnia tego typu amortyzator na tle innych rozwiązań, jest połączenie roli elementu tłumiącego z elementem prowadzącym. Przekłada się to na liczne korzyści dla klientów, ale jednocześnie może utrudnić wymianę uszkodzonych elementów.

  1. Zestaw do wymiany łożyska w zawieszeniu
  2. Specyfikacja zestawu zawierającego łożysko kolumny McPhersona
  3. Naprawa kolumny McPhersona
  4. Jak zamontować łożysko oporowe zawieszenia?

Nie każdy dostawca części samochodowych posiada w ofercie łożyska kolumny McPhersona, dlatego jeżeli nie chcesz tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniej firmy, sprawdź nasze zestawienie najważniejszych informacji.

Zestaw do wymiany łożyska w zawieszeniu

Wybierając zestaw umożliwiający wymianę łożyska kolumny McPhersona, zyskujesz najwyższej jakości elementy. Potwierdza to zastosowanie hartowanej stali, odpowiednio dobranego smaru oraz specjalnego tworzywa sztucznego. W każdym zestawie znajdziesz zarówno łożysko, jak i pozostałe elementy, które są niezbędne do przeprowadzenia naprawy. Mechanikom ułatwia to rzetelne wykonanie pracy, natomiast klientom daje pewność, że łożysko zostanie wymienione zgodnie z zaleceniami producenta, co może mieć duży wpływ na jego żywotność. W ofercie dostawcy łożysk kolumny znajdują się zestawy na „przód” i „tył”.

Specyfikacja zestawu zawierającego łożysko kolumn McPhersona

Sprawdzony dystrybutor tego asortymentu zapewnia terminowe dostawy oraz ogromny wybór części. Szczegóły oferty zawsze znajdziesz pod adresem https://www.eurorepar.com/PL-pl/p/3668/Nasza-gama/UkŁady-zawieszenia-i-kierowniczy/Łożyska-kolumn-mcphersona, gdzie możesz również pobrać tabelę zastosowań i kartę produktową. Kupując jeden z takich zestawów, otrzymasz komplet składający się z:

  • łożyska oporowego zawieszenia,
  • bloku filtracyjnego,
  • śruby potrzebnej do przeprowadzenia montażu.

Producent, który przygotował łożysko kolumny McPhersona, gwarantuje najwyższą jakość. Jest to możliwe dzięki stałemu monitorowaniu produkcji oraz przeprowadzania testów mechanicznych, chemicznych i wymiarowych. Firma dokłada również wszelkich starań, aby każde łożysko przeszło testy metalurgiczne. Nic więc dziwnego, że daje klientom aż dwa lata gwarancji.

Naprawa kolumny McPhersona

Jeżeli nie wiesz, czy powinieneś pomyśleć o zleceniu wymiany łożyska kolumny McPhersona, sprawdź czy w twoim aucie występują któreś z poniższych objawów:

  • nietypowy hałas,
  • sztywność w układzie kierowniczym,
  • duże drgania podczas jazdy.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że producenci zalecają, aby łożyska oporowe były zawsze wymieniane podczas wymiany samego amortyzatora.

Jak zamontować łożysko oporowe zawieszenia?

Sam proces montażu nie jest szczególnie skomplikowany, a dzięki zastosowaniu kompletnego zestawu łożyska kolumny McPhersona nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych części. Ważne jest jednak, aby zastosować każdy z nich. Podczas wymiany łożyska oporowego powinny zostać wykorzystane wszystkie elementy naszykowane przez producenta. W przeciwnym razie może dojść do nieprawidłowego zamontowaniu łożyska. Mechanik, który będzie zajmował się wymianą, musi również pamiętać o osadzeniu nowego łożyska w poprawnym kierunku. Jeżeli zostanie to przeoczone, to proces obracania kierownicy może zostać utrudniony, co przełoży się na dyskomfort podczas jazdy.

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z dostawcą części. Wszystkie niezbędne informacje (między innymi numer telefonu oraz adres mailowy) znajdziesz na podanej stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here