Nie każdego z nas stać na fabrycznie nowy samochód. Nie każda chce wydawać od razu wysokie sumy na auto, gdyż jest ono potrzebne nam tylko po to, by dojechać do pracy i odwieźć dziecko do szkoły, ewentualnie wyskoczyć gdzieś za miasto. W takiej sytuacj dobrym rozwiązaniem, które pozwoli nam zaoszczędzić sporo gotówki, może być kupno samochodu używanego. Do takich właśnie aut zaliczają się samochody poleasingowe.

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

2. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

3. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochód poleasingowy to takie auto, które przez kilka lat jeździło w ramach floty samochodowej przedsiębiorstwa albo firmy (z zasady jest to okres 3-4 lat) i po tym czasie, za symboliczną cenę przeszło na własność firmy, która samochody leasingowała. Wygląda to tak, że za pewną stałą miesięczną opłatą firma wypożyczająca samochód, może go używać ile tylko zechce, a cała obsługa techniczna oraz serwis leży po stronie leasingodawcy. Po kilku latach duże firmy wchodzą w posiadanie całkiem sporych ilości wciąż sprawnych aut, które postanawiają odsprzedać z niewielkim zyskiem. Tym samym otwiera się przed nimi możliwość nowego leasingu, a my możemy nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze samochody, które posłużą nam przez dobrych kilka, a nawet kilkanaście lat.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Rynek samochodów używanych cały czas się rozrasta. Bardzo często, korzystając chociażby z sieci internetowej, możemy znaleźć ciekawe propozycje motoryzacyjne na każdą praktycznie kieszeń. Wiele bardzo dobrych modeli samochodów poleasingowych znajdziemy, np. na stronie: https://cararena.pl/. W praktycznie stałej ofercie dysponują oni takimi markami jak: opel, mercedes, skoda, fiat, renault, kia, itp. Jest duża szansa na to, że kupimy tu samochód, o którym marzymy, za przyzwoitą kwotę. Oprócz aut popularnych marek z fabrycznym wyposażeniem uda nam się tu także wylicytować samochody z górnej półki, takie jak, np. lexusy, czy mercedesy klasy E. Ich cena będzie oczywiście bardzo konkurencyjna w stosunku do nowych aut tego rodzaju. W tym celu wystarczy tylko zarejestrować się na portalu, zweryfikować swoje dane i już możemy brać udział w licytacjach samochodów, wystawionych na sprzedaż przez firmy lub osoby prywatne. Rejestracja na tym portalu pozwoli nam także wystawić tutaj na sprzedaż swój samochód – o ile zajdzie taka potrzeba. Warto skorzystać z takiej propozycji.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Sama licytacja jest bardzo prostą czynnością. Wybieramy interesującą ofertę i ręcznie, bądź automatycznie, ustalamy kwotę, którą jesteśmy w stanie zapłacić. W przypadku, gdy skorzystamy z funkcji „Automat” oferta będzie się podbijała sama, bez naszego fizycznego udziału, aż do krańcowej, ustalonej przez nas, kwoty. O wygranej aukcji zostaniemy poinformowani mejlowo, a sprzedający lub sprzedająca będą mieli dwa dni, by zaakceptować albo nie, naszą ofertę. Potem pozostanie nam tylko dokonanie płatności oraz odebranie samochodu na podstawie przekazanych nam pocztą elektroniczną dokumentów. Na sam odbiór wymarzonych czterech kółek będziemy mieli siedem dni roboczych. Termin ten liczymy od dnia otrzymania wiadomości z potwierdzeniem płatności za pojazd. Przy odbiorze samochodu warto przeprowadzić dokładne jego oględziny, najlepiej w towarzystwie zaufanego mechanika oraz koniecznie podpisać protokół zdawczo-odbiorczy zakupionego auta. Postępując zgodnie z planem oraz wytycznymi, mamy pewność, że zakupimy samochód, na którym nam naprawdę zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here