Auto detailing – sposób na odzyskanie pięknego samochodu

Długotrwałe utrzymanie nieskazitelnego wyglądu nowego samochodu nie jest rzeczą łatwą. Wykorzystywane obecnie powłoki lakiernicze są na tyle nietrwałe, że pierwsze skazy mogą pojawić się na karoserii już na skutek standardowego jej mycia. Czy oznacza to, że po kilku miesiącach od zakupu auta musimy pogodzić się z utratą jego pierwotnego blasku? Na szczęście nie. Auto detailing umożliwia przywrócenie perfekcyjnej estetyki nawet kilkunastoletnim pojazdom, a ponadto pozwala na zachowanie tego efektu przez wiele lat od momentu przeprowadzenia usługi.

cars care auto detailing

Kompleksowe mycie z zewnątrz i detailing wnętrza

W skład usług auto detailingowych wchodzą liczne i mocno niejednolite usługi skoncentrowane na szeroko rozumianym wyglądzie samochodu. Najbardziej podstawową z nich jest gruntowne czyszczenie nadwozia. Czynności w tym zakresie przeprowadzane są za pośrednictwem specjalistycznych technik ręcznego mycia, profesjonalnych narzędzi oraz w pełni bezpiecznych dla struktury lakieru kosmetyków. Podczas takiego mycia detailer dociera do wszystkich zewnętrznych elementów samochodu wliczając w to także trudno dostępne zakamarki wewnątrz kół czy zlokalizowane od wewnętrznej strony nadkoli.

Piękna i lśniąca czystością karoseria nie byłaby jednak zbyt wiele warta dla właściciela samochodu, który zmuszony jest prowadzić go z wnętrza zaniedbanego kokpitu. W związku z tym car detailing obejmuje również całościowe czyszczenie wnętrza samochodu, a w razie wystąpienia takiej konieczności także regenerację obecnych w nim uszkodzonych elementów. W ramach tej procedury kabina jest skrupulatnie odkurzania, prane są dywaniki, tapicerka i wykładziny, a wszelkie elementy skórzane poddane zostają impregnacji. Detailer myje też powierzchnię konsoli, przycisków, deski rozdzielczej i wszystkich pozostałych detali wnętrza z uwzględnieniem nawet tych najdrobniejszych.

cars care auto detailing

Likwidacja wgnieceń, hologramów i skaz oraz usuwanie rys bez lakierowania

Aby auto odzyskało fabryczny wygląd, po przywróceniu jego idealnej higieny konieczna jest jeszcze korekta lakieru. Ta cechować się może różną intensywnością, uzależnioną od preferencji i budżetu klienta. W pakietach najbardziej ekskluzywnych możliwe jest wyeliminowanie niemal wszystkich szpecących powierzchnię karoserii zadrapań, wgnieceń, hologramów oraz głębokich rys.

Usuwanie rys z lakieru to zwykle procedura czasochłonna a przez to także dość kosztowna. Jeśli chcemy cieszyć się nią przez długi czas warto zwieńczyć ją dodatkową usługą w postaci aplikacji wysokiej jakości ceramicznej powłoki, zapewniającej oryginalnemu lakierowi niesamowicie efektowny połysk oraz istotnie zwiększoną odporność na uszkodzenia.

Wszystkie opisane usługi w pełni profesjonalnie wykona dla Ciebie salon detailingowy Cars Care Poznań oraz województwo Wielkopolskie to obszar, w obrębie którego nie istnieje druga tak doskonale wyspecjalizowana w zakresie car detailingu firma.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *