TopGear i samochody Bonda: Zapowiedź odcinka specjalnego

TopGear i samochody Bonda: Zapowiedź odcinka specjalnego

Top Gear show wraca na anteny w październiku aby uczcić 50 rocznicę filmowego Jamesa Bonda. Andy Wilman, producent programu, stara się opowiedzieć o tym hojnym i mokrym geście. Premiera 8 listopada na kanale BBC Knowledge Polska.

W zeszłym tygodniu stałem na brzegu zbiornika w Matlock. Kiedy patrzyłem na Richarda Hammonda pędzącego w kierunku tafli wody, naszła mnie przytłaczająca, nietypowa myśl: "mam nadzieję że się uda".

Ta myśl nie pojawia się często podczas kręcenia kolejnych odcinków TopGear. Niepowodzenie jest do zaakceptowania, a także często jest zabawne. A sukces? To tak jakby zdobyć Mount Everest na bosaka. Szczerze mówiąc, ostatni raz to uczucie do mnie dotarło widząc wzbijającego się w niebiosa Relianta Robina.

Dzisiaj czułem się podobnie. Nie dlatego, że miałem nadzieję na usta-usta z Hammondem, ale przez to, że jechał on podwodnym Lotusem. Autorskim projektem TopGear mającym upamiętnić 50-lecie filmów o agencie 007.

Zaraz obok Astona Martina DB5 z filmu "Goldfinger", najsłynniejszym samochodowym momentem w historii filmów o Bondzie jest podwodny Lotus Esprit z ekranizacji książki "Szpieg, który mnie kochał". W rzeczywistości nigdy nie zbudowano w jeżdżącego Esprita z funkcją nurkowania. Zamiast tego filmowcy wykorzystali flotę rekwizytów, w których skład wchodziła karoseria Esprita napędzana przez dwóch nurków oraz kilka mniejszych modeli wypełnionych po brzegi musującą oranżadą w celu produkowania bąbelków gazu. Gdyby w 1977 roku mieli możliwość zatrudnienia ekipy TopGear na planie filmowym, sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej. Dlatego po kilku "mocniejszych" postanowiliśmy przygotować najlepszy prezent urodzinowy na jaki nas było stać, stworzyć Święty Graal samochodowej kinematografii: działającego podwodnego Lotusa Esprit.

Galeria: Kadry z programu "TopGear i samochody Bonda"

Galeria: Kadry z programu "TopGear i samochody Bonda" (Update)
 

Oceń w stylu Top Gear
Polecamy
Jeremy Clarkson:
Samochód jest szczytowym osiągnięciem ludzkiej wyobraźni, a także źródłem radości i wolności. O ile nie przekroczy się granicy...
VW Golf R400
Zobaczcie oficjalne zdjęcia najnowszego superGolfa. Ma 400 KM i duże szanse na limitowaną produkcję.
BMW Vision Future Luxury Concept
BMW na salonie w Pekinie pokazało Vision Future Luxury Concept, nowy samochód koncepcyjny, który kładzie kres spekulacjom, że Bawarczycy zamierzają produkować ultraluksusowy model o oznaczeniu 9.
Dodaj nową odpowiedź
Komentarze
premiera odcinka w WB dzisiaj na BBC Two i BBC HD o 21 http://www.topgear.com/uk/car-news/top-gear-james-bond-special-2012-10-15
Tak naprawdę to nie wiem kiedy w czwartek :) rozumiem, że to już leciało na BBC ? :)
Nie mogę się już doczekać. Pozdrawiam TG.
I gitara bd oglądał :) pozdrawiam cała redakcje Top Gear ;)
Magazyn "Top Gear"
TopGear 05/2014 (76) w kioskach już 2014-04-09!
  • 100 lat Maserati - świętujemy urodziny włoskiej marki
  • Maserati GranTurismo i GT 3500 - różnica pokoleń
  • Audi S1 Quattro i rajdowe S1 grupy B - ekstremalna jazda
  • Jag XKR-S GT vs SRT Viper TA - dzikusy
  • Nismo 370Z vs Hyundai Genesis - radość z jazdy
  • Maserati Ghibli vs Tesla S - zmiana warty
  • Porsche Panamera S - wożąc pana Röhla
  • Planeta TopGear - z ulicy na tor...

Do tego felietony Clarksona, Maya i Hammonda oraz masa innych ciekawych artykułów! Miłej lektury!